PEPE, 7 günün en düşük düzeyinden sıçradı: Potansiyel bir kırılma mı yaklaşıyor?

PEPE, 7 günün en düşük düzeyinden sıçradı: Potansiyel bir kırılma mı yaklaşıyor?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: PEPE, 7 günün en düşük düzeyinden sıçradı: Potansiyel bir kırılma mı yaklaşıyor?

PEPE fiyatı, boğaların gün içi en yüksek düzeyi olan 0,000001265 doları geçememesi nedeniyle son 24 saatte 7 günün en düşük düzeyi olan 0,000001148 dolara geriledi. Birinci düşüşe karşın Pepe’nin fiyatı yavaşça toparlandı ve basın saatine nazaran gün içi en yüksek düzeyden 4,62 dolar düşüşle 0,000001196 dolar civarına yerleşti.

Bu küçük toparlanma, piyasada hâlâ bir ölçü satın alma baskısı olduğunu gösteriyor ve ek fiyat hareketi muhtemelliğine işaret ediyor.

PEPE süreç hacmi ilginin sürdüğünü gösteriyor

Fiyat düşüşüyle birlikte PEPE’nin piyasa bedeli yüzde 5,11 düşüşle 468,54 milyon dolara gerilerken 24 saatlik süreç hacmi yüzde 8,89 artışla 130,15 milyon dolara yükseldi. Süreç hacmindeki bu artış, Pepe piyasasında hâlâ muazzam bir ilgi ve faaliyet olduğunu gösteriyor ve fiyatlarda ek dalgalanmaların mümkün olduğunu ima ediyor.

PEPE/USD 1 saatlik fiyat grafiğindeki Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaması (MACD) -0,000000017 bedeliyle negatif dalda olmasına karşın üst hakikat yöneliyor. Bu formasyon, satış baskısının hafifleyebileceğini ve yükseliş momentumuna hakikat bir dönüş olabileceğini gösteriyor.

Pozitif bölgedeki histogram ve sıfıra yaklaşan MACD çizgisi ile satın alma baskısı satış baskısını bastırmaya başlıyor. Bu değişim, yatırımcıları PEPE/USD fiyatında muhtemel bir ralli beklentisiyle uzun durumlar oluşturmayı düşünmeleri konusunda uyarıyor.

Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) 42,11 olması ve düşüş eğiliminde olması, piyasanın şu anda hafif olumsuz bir ruh hali içinde olduğunu gösteriyor. Lakin RSI hâlâ çok satım düzeyi olan 30’un üzerinde olduğu için fiyat toparlanabilir. Satın alma baskısı artmaya devam eder ve RSI yükselirse piyasa hassaslığında olumlu bir trende hakikat bir kaymaya işaret edebilir.

Üst, orta ve alt bantları 0,000001242, 0,000001203 ve 0,000001163’e temas eden Keltner Kanal bandının doğrusal eğilimi bir piyasa konsolidasyon periyoduna işaret etmektedir. Fiyat hareketinin orta banda yanlışsız devam etmesi ve yeşil bir mum çubuğu formasyonu oluşturması alıcıların denetimi ele aldığını ve piyasanın potansiyel bir kırılmaya hazırlanıyor olabileceğini gösteriyor.

Potansiyel yükseliş eğilimi göstergesine ek olarak 0,000000003’lük bir derecelendirmeyle üst gerçek yönelen Boğa Ayı Gücü (BBP) artan satın alma baskısı manasına gelir. Bu BBP eğilimi alıcılar ve satıcılar ortasında artan bir dengesizlik olduğunu ve alıcıların piyasa hakimiyetini ele geçirdiğini gösteriyor. Bu hareket, mümkün bir kırılma durumuna katkıda bulunur ve piyasanın olumlu perspektifini geliştirir.

Sonuç olarak Pepe’nin fiyatı dalgalanmalar ortasında direnç göstererek ileride mümkün bir yükseliş ivmesine işaret ediyor. Artan ticari faaliyet ve olumlu göstergeler potansiyel bir kırılmayı gösteriyor.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap