People’s Daily NFT Galerisini Başlattı

People’s Daily NFT Galerisini Başlattı

Paylaş
BTC Piyasası: People’s Daily NFT Galerisini Başlattı

Çin Komünist Partisi’nin gazetesi People’s Daily’nin çevrimiçi kolu olan People.cn, Salı günü bir “dijital koleksiyon” NFT galerisi başlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“Dijital koleksiyon ürünleri”, Çin devlet medyasının NFT’ler üzerindeki uluslararası pazar çılgınlığını kınamaya başlamasının ardından “NFT” demek zorunda kalmamak için Çin’deki şirketler tarafından yaygın olarak kullanılan bir deyimdir.

BTC Piyasası: People’s Daily NFT Galerisini Başlattı 1

Bir basın açıklamasına göre, People.cn tarafından barındırılan Lingjing Halk Sanat Müzesi, telif hakkı koruması, dijital yayıncılık, sanat eseri dijitalleştirme ve blok zinciri sertifikası gibi sanat eserleri hizmetleri sağlayacak. Basın bülteni ayrıca, dijital koleksiyon galerisinin bir sonraki adım olarak sanat eseri ticaretini başlatacağını ima ederek, galerinin “yeni sanat alım satım modlarını keşfedeceğini ve sanat eserlerinin pazarlanması için yeni kanallar açacağını” söyledi.

Galerinin ana sayfası şu anda ünlü sanatçıların geleneksel Çin sanat eserlerini sergiliyor, ancak fiyat etiketleri veya satın alma düğmeleri yok. Pekin’in NFT alım satımına karşı uyarıları arasında, Çinli teknoloji devleri dijital koleksiyon spekülasyonlarına direnme sözü verdi. Örneğin Alibaba’nın blok zinciri yan kuruluşu AntChain’in kurallarına göre bir NFT alıcısının dolandırıcılıkları önlemek için bir NFT’yi yeniden satabilmesi adına 180 günlük beklemesi gerekiyor.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap