PayPal’ın Web3 hazırlıkları devam ediyor: Kripto paralarla ilgili yeni özellik devrede

PayPal’ın Web3 hazırlıkları devam ediyor: Kripto paralarla ilgili yeni özellik devrede

Paylaş
BTC Piyasası: PayPal’ın Web3 hazırlıkları devam ediyor: Kripto paralarla ilgili yeni özellik devrede

Investing.com – Global ödeme devi PayPal, kullanıcıların kripto para kullanarak ödeme yapmalarına imkan tanıyan yeni özelliği duyurdu.

İlk kademede ABD’de devreye alınan bu formül sayesinde Web3 alanında hizmet veren satıcılar PayPal aracılığıyla kripto para ödemesi kabul edebilecek. Bu yeni entegrasyon, PayPal’ın platformunda desteklediği kripto para ticaretinin devamı olarak kabul ediliyor. Online ödeme devinin yeni uygulamasıyla artık merkezsiz uygulamalar ve NFT pazar yerleri, kullanıcıların kripto ticaretinde süratli ve sağlam bir tahlile kavuşmuş oldu.

Yeni hizmetin, ayrıyeten Web3 alanında güvenlik konusunda katkı sağlaması bekleniyor. O denli ki bu hizmeti kullanan projeler, tıpkı vakitte PayPal’ın dolandırıcılık formüllerine karşı tesirli metotlarından yararlanabilecek. Bu da kullanıcıların daha inançlı bir ortamda ticaret yapmasını sağlayacak olup kripto ekosisteminin büyümesi için değerli bir avantaj olarak görülüyor. 

PayPal tarafından sunulan yeni hizmet ayrıyeten ABD kripto kullanıcıların kripto varlıklarını cüzdanlarından direkt olarak PayPal’a dolar halinde dönüştürme imkanı tanıyor. Böylelikle kripto – fiat dönüşümü PayPal aracılığıyla çok daha kolay hale geliyor. 

PayPal’ın bu atağı kripto süreçlerine yönelik artan talebi yansıtırken öbür yandan da kripto paraların ödeme süreçlerinde benimsenmesi ismine kıymetli bir olarak kabul edilebilir. Hizmet, şu an ABD sonlarında geçerli olsa da ilerleyen devirlerde kripto ile ödemelerin kısıtlanmadığı ülkelerde kullanıma geçmesi sanayinin ana akıma daha fazla entegre olması ve daha çok kişi ve kurum ile etkileşime girmesi açısından kıymet arz ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap