PayPal’ın stablecoin lansmanı, uydurma PYUSD’leri ateşledi!

PayPal’ın stablecoin lansmanı, uydurma PYUSD’leri ateşledi!

Paylaş
BTC Piyasası: PayPal’ın stablecoin lansmanı, uydurma PYUSD’leri ateşledi!

PayPal’ın yeni stablecoin’i PayPal USD’nin (PYUSD) duyurusunu yapmasından bu yana 30’dan fazla düzmece kripto para üretildi.

Paxos Trust dayanağıyla birlikte PayPal USD’yi (PYUSD) piyasaya sürmeye hazırlanan PayPal, dolandırıcıların yeni gayesi oldu. Merkeziyetsiz borsa platformu DexScreener’dan alınan datalar doğrultusunda, PayPal duyurusuyla birlikte 16 saat içinde 30’dan fazla PYUSD isimli token ortaya çıktı. PYUSD temalı üretilen token’lar, Binance Smart Chain, Ethereum ve katman-2 dahil olmak üzere çeşitli zincirler üzerinde oluşturulmuş.

BTC Piyasası: PayPal’ın stablecoin lansmanı, uydurma PYUSD’leri ateşledi! 1

Kripto hırsızlarının yeni maksadı: PYUSD’ler

PayPal’ın stablecoin atılımıyla birlikte direkt olara harekete geçen kripto dolandırıcıları, PYUSD isimli onlarca token üretti. Hatta, PYUSD isimli bir memecoin, üretiminden bu yana 2,6 milyon dolarlık rekor bir süreç hacmi gördü. Birinci sekiz saatte yüzde 30.000’e varan yükselişler gözlemlendi. Lakin, haber tesirinin tazeliğini kaybetmesiyle bu token’lar büyük ölçüde kıymet kaybetti.

Haberin duyurusuyla birlikte atak yapan PYUSD isimli token’lar, kısa müddette her ne kadar kıymet kazansa da, birden fazla yüzde 50’den fazla düşüş kaydetti. DexScreener tarafından yayımlanan bilgilere nazaran, token’ların çıkış fiyatından bu yana müspet fiyatlama olsa da, birçoğu zirve fiyatından yüzde 60’a yakın düşüşler sergiledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap