PayPal’dan Kripto Para Atılımı: Hizmetlerini Geliştiriyor!

PayPal’dan Kripto Para Atılımı: Hizmetlerini Geliştiriyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: PayPal’dan Kripto Para Atılımı: Hizmetlerini Geliştiriyor!

Kripto para dalında değerli bir adım atan Silikon Vadisi’nin ünlü ödeme şirketi PayPal, kripto ile ilgili hizmetlerini daha da çeşitlendiriyor. Bu genişleme, PayPal’ın kripto varlık portföyünü güçlendirmeye devam etmesi ve müşterilerine kripto ile ilgili kapsamlı bir seçenek yelpazesi sunmayı amaçlamasıyla gerçekleşiyor. İşte detaylar…

PayPal, kripto para hizmetlerini geliştiriyor

PayPal başlangıçta, kullanıcılarının kripto para satın almalarına imkan tanıyan bir “on ramp” hizmeti sunarak dalgalar yarattı. Artık ise şirket, kripto paranın benimsenmesini kolaylaştırmak için stratejik bir atılımla “off ramp” hizmetini başlatıyor. Bu son özellik, kullanıcıların kripto para varlıklarını problemsiz bir biçimde klasik ABD dolarına dönüştürmelerini sağlıyor. PayPal‘dan yapılan resmi açıklamada bu gelişmenin kıymeti şöyle tabir edildi:

Off Ramps’ı ekleyerek, ABD’deki kripto cüzdan kullanıcıları kriptolarını direkt cüzdanlarından PayPal bakiyelerine USD’ye dönüştürebilir, böylelikle alışveriş yapabilir, gönderebilir, kaydedebilir ya da banka yahut banka kartlarına aktarabilirler.

Ulaş Utku Bozdoğan: PayPal’dan Kripto Para Atılımı: Hizmetlerini Geliştiriyor! 1

Dapps ve NFT pazaryerleri de gündemde

Daha da kıymetlisi, PayPal’ın “Off Ramps” hizmeti ferdî kullanıcılarla hudutlu değil. Cüzdanlar, merkezi olmayan uygulamalar (dApps) ve NFT pazarları da kripto para üniteleri ve prestiji para ortasındaki dönüşümleri kolaylaştırmak için bu fonksiyonellikten yararlanabilir. Bu entegrasyon şu anda en tanınan kripto cüzdanlarından ve tarayıcı uzantılarından biri olan MetaMask’ta yayında ve geniş bir kullanıcı tabanına erişilebilirliğini artırıyor.

Web3 traderları, PayPal’ın ödeme platformuyla entegre olabilecekleri ve dolandırıcılık idaresi, aykırı ibrazlar ve uyuşmazlıklar için sağlam güvenlik denetimlerine ve araçlarına erişim sağlayabilecekleri için bu teşebbüsten kıymetli ölçüde yararlanacaklardır. PayPal’ın bu atağı, web3’ün benimsenmesine yönelik daha geniş bir eğilimle uyumludur. Şirketin kripto ödemeler alanındaki yenilikçi teknolojileri destekleme konusundaki kararlılığının altını çizmektedir.

Ulaş Utku Bozdoğan: PayPal’dan Kripto Para Atılımı: Hizmetlerini Geliştiriyor! 2

PayPal’ın Bitcoin ve altcoin adımları dikkat çekiyor

PayPal’ın duyurusu, geçen ay açıklanan kripto ile ilgili başka iki teşebbüsün çabucak akabinde geldi. Bilhassa, şirket Paxos ile ortaklaşa bir stablecoin tanıtarak, kripto para ünitelerinin çoklukla değişken dünyasında istikrar sağladı. Ayrıyeten Ledger, ABD’li müşterilerin PayPal hesaplarını kullanarak Bitcoin, Ethereum ve Litecoin üzere tanınan kripto para ünitelerini satın almalarına imkan tanıyan yeni bir cüzdan entegrasyonunu duyurdu.

Bu gelişmelerle PayPal, kripto para hizmetlerinin gelişen ortamında kendisini kıymetli bir oyuncu olarak pozisyonlandırmaya devam ediyor. Kullanıcılar için meselesiz ve inançlı bir tecrübe yaratmaya odaklanması, web3 traderlarını güçlendirme eforlarıyla birleştiğinde, kripto finansın geleceğini şekillendirmede kıymetli bir rol oynaması olasıdır. Kripto para üniteleri genel kabul gördükçe, PayPal‘ın kripto ile ilgili hizmetlerini genişletme kelamı onu dijital finansal ihtilalin ön saflarında konumlandırıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap