PayPal USD (PYUSD) temalı coin’lerde rekor artış!

PayPal USD (PYUSD) temalı coin’lerde rekor artış!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: PayPal USD (PYUSD) temalı coin’lerde rekor artış!

PayPal’ın stablecoin duyurusuyla birlikte PYUSD isimli token’larda yüzde 25 bin’e kadar yükselişler gözlemlendi.

Dün öğlen saatlerine çok kritik bir duyuru yayımlayan ödeme devi PayPal, stablecoin’i olan PYUSD‘yi piyasaya süreceğini açıkladı. Bu atakla birlikte tıpkı ismi taşıyan onlarca token üretildi. Hatta kimi PYUSD isimli token’larda anlık olarak yüzde 25.000’e kadar artışlar gözlemlendi. DEX Screener’den alınan datalara nazaran, bu kıymetler şimdiki olarak yüzde 100-2000 ortasında gidip geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: PayPal USD (PYUSD) temalı coin’lerde rekor artış! 1

Yatırımcıların ilgisi, kolay çıkar fırsatlarında

Çeşitli DEX platformlarında listelenen token’lar, kolay kar elde etmek isteyen yatırımcıların gözdesi durumunda. Bu olaya PayPal’dan evvel X ile şahitlik etmiştik. Twitter’da değişikliğe giderek X platformuna dönüştüren Elon Musk, tıpkı ismi taşıyan onlarca token’ı adeta uçurmuştu. Şimdiyse PayPal’ın PYUSD atağıyla karşımıza çıkan volatil token’lar, gündemi sallıyor.

PYUSD ile ilgili bilgiler, sadece fiyat hareketleriyle değil, yarattığı hacimle de ilgi topladı. Birebir isimle üretilen en tanınan PYUSD token’ında 2,6 milyon dolara kadar süreç hacmi gözlemlendi. Bu durum, kripto yatırımcısının yeni hareketlere ne kadar süratli aksiyon aldığını gösteren bir data oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap