PayPal USD haberine karşın Bitcoin ve Ether fiyat hareketleri değişmedi

PayPal USD haberine karşın Bitcoin ve Ether fiyat hareketleri değişmedi

Paylaş
BTC Piyasası: PayPal USD haberine karşın Bitcoin ve Ether fiyat hareketleri değişmedi

Önde gelen kripto para üniteleri, finans devi PayPal’ın stabilcoin planlarını açıklamasına karşın son 24 saattir sabit kalmaya devam ediyor. Bu da genel piyasa hassaslığının kayıtsız kaldığına işaret ediyor.

Bitcoin son 5 gündür 29 bin doların biraz üzerinde seyrediyor. Varlığın fiyat volatilitesindeki rekor düşük bedel, piyasaya para girişlerinin yetersizliğini gösteriyor.

Ether (ETH), BNB ve Cardano (ADA) misal hallerde epeyce az değişim görüyor.

Dogecoin (DOGE) ve Avalanche (AVAX) ise yüzde 1,5 oranında düştü.

Son vakitlerde meme coin olmaktan çıkıp daha “ciddi” bir projeye evrilen Shiba Inu (SHIB) token’ları, yatırımcıların geçtiğimiz hafta yüzde 25’lik bir kâr elde etmesinin akabinde istikrar kazanmış üzere görünüyor.

CoinDesk’in geçtiğimiz hafta da bildirdiği üzere projenin geliştiricileri ekosistemdeki tüm projeleri gerçek dünyadaki dijital kimliklere bağlayacaklarını ve kullanıcılar ortasındaki inancı artıracaklarını söyledi. Bu durum da 2021 boğa koşusunda en çok kazandıran coin’ler ortasında yer alan SHIB’in hassaslığını artırdı.

Bazı gözlemciler, PayPal USD’nin (PYUSD) piyasayı yeteri kadar etkileyememesine karşın uzun vadede büyüme beklediklerini lisana getiriyor.

New York merkezli ödeme devi PayPal, pazartesi günü yaptığı açıklamayla yakın vakitte PayPal USD (PYUSD) stabilcoin’ini kullanıcılara sunacağını duyurdu. Birinci sefer büyük bir finans şirketinin kendi stabilcoin’ini çıkaracağına da dikkat çekildi.

Kullanıcılar PYUSD’yi PayPal ve desteklenen harici cüzdanlar ortasında aktarabilecek, mal ve hizmet alımlarını ödeyebilecek yahut PayPal’ın desteklediği kripto para ünitelerinden rastgele birini PYUSD ile exchange edebilecek.

Kripto borsası BTSE’nin COO’su Jeff Mei, “Paxos Trust Co. iş birliği ile piyasaya sürülecek olan PayPal USD, dijital finans ortamında epey kıymetli bir gelişme. Klasik finans sistemleri ve kripto dünyası ortasındaki yakınlaşmaya işaret eden bu haber muhakkak yükselişin habercisi.” diyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap