PayPal, stablecoin için atılım yapıyor!

PayPal, stablecoin için atılım yapıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: PayPal, stablecoin için atılım yapıyor!

PayPal, Paxos Trust takviyesi aracılığıyla PayPal USD (PYUSD) stablecoin’ini piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.

Ödeme devi PayPal, kripto ve blockchain dünyasında emin adımlarla ilerliyor. Bloomberg’ün yapmış olduğu bir habere nazaran, PayPal yeni bir stablecoin çıkarmak için olaylı şirket Paxos Trust ile birlikte çalışacak. Çıkarılacak stablecoin’in ismi ise PayPal USD olacak.

PayPal, stablecoin için öne çıkıyor!

Ödeme devi PayPal, kripto ödemelerinde ve transfer süreçlerinde kullanılmak üzere stablecoin başlatacak.

PayPal, blockchain ve kripto çalışmalarını bir sonraki kademeye taşıyarak stablecoin başlatıyor. Bu stablecoin’in PayPal (PYUSD) olması planlanıyor. Bu mevzuyu haberleştiren Bloomberg, ödeme devinin olaylı şirket Paxos Trust ile çalışacağını aktardı.

Paxos Trust, Binance ile bağlantıları sebebiyle şubat ayında soruşturmaya alınmıştı. Bu soruşturma sonucunda, BUSD üzerindeki çalışmalar sonlandırılmış ve yerine TUSD kullanıma geçmişti.

PayPal, klasik finans eserleri ortasında ödemeler için kullanılmak üzere bir stablecoin başlatmaya hazırlanıyor. Dijital varlıkların benimsenmesinde kıymetli bir rol üstleneceği konuşulan bu stablecoin, büsbütün ABD mevduatları ile desteklenecek. Ayrıyeten şirket, kısa vadeli hazineler ve gibisi nakit varlıklar ile de stablecoin’e takviye sunacak.

İcra Heyeti Başkanı Dan Schulman, PYUSD ile birlikte merkezi bir aracıya muhtaçlık duymadan transfer süreçlerinin çarçabuk gerçekleştirilebileceğine değindi. Ayrıyeten Schulman, stablecoin’in genel ödeme altyapısının bir kesimi haline gelmesini planladıklarını belirtti.

Diğer taraftan PayPal, pay pahası bakımından yüzde 35‘lik bir düşüş yaşamıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap