PayPal, Her Yerde Alışveriş Yapılmasını Sağlayacak Kendi Kripto Para Ünitesini Çıkardı

PayPal, Her Yerde Alışveriş Yapılmasını Sağlayacak Kendi Kripto Para Ünitesini Çıkardı

Paylaş
BTC Piyasası: PayPal, Her Yerde Alışveriş Yapılmasını Sağlayacak Kendi Kripto Para Ünitesini Çıkardı

2016’da BDDK’nın lisansını yenilememesi sonucunda Türkiye’den çekilen dünyanın en büyük çevrimiçi ödeme sistemi PayPal, bugün kripto para topluluğunu sevindiren bir teşebbüse imza attı. Şirket, 2020’den bu yana kripto para alım satımını desteklerken artık kendi kripto para ünitesini de çıkardı.

PayPal’ın birinci kripto para ünitesi, dolar ile tıpkı bedeli taşıyacak (1 dolar = 1 birim) stabil ünite “PayPal USD (PYUSD)” oldu. Ünitenin en büyük getirisi ise direkt PayPal üzerinden kripto para ile çevrimiçi alışveriş imkânı sunacak olması.

PayPal’da kripto para ile ödemeler ve transferler yapılabilecek!

BTC Piyasası: PayPal, Her Yerde Alışveriş Yapılmasını Sağlayacak Kendi Kripto Para Ünitesini Çıkardı 1

PayPal USD, PayPal uygulaması yahut internet sitesinden satın alınabilecek ve yeniden PayPal’ın desteklediği kripto para ünitelerine dönüştürülebilecek. Yani PYUSD ile PayPal üzerinden Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin alışverişi yapılabilecek.

BTC Piyasası: PayPal, Her Yerde Alışveriş Yapılmasını Sağlayacak Kendi Kripto Para Ünitesini Çıkardı 2

Bununla birlikte kullanıcılar, kripto para cüzdanlarındaki bakiyeyi dolara çevirmeden kripto paraları ile alışveriş yapma imkânına kavuşacak. PayPal, alışveriş sürecinde kripto para ünitelerini otomatik olarak PYUSD’ye çevirecek ve ödemeyi yapacak.

Ayrıca PYUSD ile hiçbir kurul yahut süreç fiyatı ödemeden para gönderimi ve alımı da gerçekleştirilebilecek. Ayrıyeten PYUSD’yi kabul eden Ethereum tabanlı cüzdanlara da transfer yapılabilecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap