Patrick McHenry, stablecoin düzenlemesi için bastırıyor

Patrick McHenry, stablecoin düzenlemesi için bastırıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Patrick McHenry, stablecoin düzenlemesi için bastırıyor

Beyaz Saray Finansal Hizmetler Komistesi lideri Partick McHenry, PayPal‘ın stablecoin atağının akabinde düzenleme açıklamalarında bulundu.

McHenry, PayPal’ın kripto ödemeleri için stablecoin çıkaracağını açıklamasının akabinde açıklamalarda bulundu. Bununla birlikte stablecoin düzenlemelerinin gerekliliği konusunu hatırlattı.

Patrich McHenry’den stablecoin düzenleme çıkışı

House Finansal Hizmetler Komitesi Lideri Patrick T. McHenry, PayPal’ın stablecoin çıkarma atılımının akabinde stablecoin’leri düzenlemek için yasa çıkarma gereğinin altını çizdi. Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ABD’nin bu hususta “bir yol ayrımında” olduğunu belirtti. McHenry, stablecoin’lerin 21. yüzyıl ödeme sistemine değerli bir katkı sağlayabileceğini ve düzenleyici bir çerçeve altında bu teknolojinin umut vaat ettiğini vurguladı.

McHenry, “Amerika’yı dijital varlık inovasyonunun ön saflarında tutmak için bir yol ayrımındayız. Kongre, ABD’nin geleceğin finansal sistemi konusunda liderlik etmesini sağlamak için mevzuatta değerli, iki partiler üstü ilerleme kaydediyor. İşi bitirmemiz gerekiyor” formunda açıklamada bulundu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Patrick McHenry, stablecoin düzenlemesi için bastırıyor 1

PayPal, Paxos ile iş birliği yaparak ABD dolarına sabitlenen bir stablecoin çıkardığını duyurdu. Şirket, tokenin ABD’deki müşterilerine “kademeli olarak” sunulacağını açıkladı. PayPal, 2021’de bir stablecoin çıkarımı araştırdığını fakat düzenleyici incelemeler nedeniyle bir gecikme yaşadığını da belirtti.

House Finansal Hizmetler Komitesi, geçen ay Ödeme için Netlik Stablecoins Yasası ismiyle ödeme istikrarlı paralar için düzenleyici bir çerçeve geliştirdi. McHenry, bu kanunla inovasyonu teşvik ederken tüketicileri federal düzenlemeler aracılığıyla koruyacaklarını tabir etmişti. Fakat Demokratlar, bu düzenlemelerin şirketlere kendi dijital para ünitelerini çıkarma fırsatı tanıyarak Amazon ve Facebook üzere büyük şirketlerin gücünü artırabileceğinden telaş duymuşlardı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap