“Patlayıcı Büyüme” Ünlü Yöneticiler Bitcoin Geleceğine Bakıyor!

“Patlayıcı Büyüme” Ünlü Yöneticiler Bitcoin Geleceğine Bakıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: “Patlayıcı Büyüme” Ünlü Yöneticiler Bitcoin Geleceğine Bakıyor!

PayPal eski lideri ve Lightspark CEO’su David Marcus, Bitcoin’i global bir ödeme ağına dönüştürmeye çalışıyor. ARK Invest CEO’su Cathie Wood, Bitcoin ve yapay zeka ortasındaki yakınlaşmadan bahsediyor. Wood, bunun her ikisi için de patlayıcı bir büyümeyi getireceğini ileri sürüyor.

PayPal eski lideri: Bitcoin global bir ödeme ağına dönüşebilir!

CNBC’ye konuşan David Marcus, Bitcoin’in “internette para için üniversal bir protokol” olma potansiyelini tartışıyor. Bitcoin son aylarda klasik finans dalında bir dizi Spot Bitcoin ETF müracaatıyla ortaya çıktı. Bilhassa BlackRock ve Fidelity üzere klâsik finansal varlık idaresi firmalarının bu müracaatları tesirli oldu. Alternatif olarak Marcus, Lightning Network aracılığıyla varlığın potansiyeline ait umudunu tartışıyor.

Bitcoin uzun vakittir ana akım perspektiften bakıldığında en bariz ve ilgili kripto varlık oldu. Fakat son aylarda daha büyük bir adım atmış üzere görünüyor. Bilhassa de klâsik finans kesimi Bitcoin’in muazzam potansiyelinden faydalanmaya çalıştıkça. Bu bağlamda David Marcus, Bitcoin’i “küresel bir ödeme ağına” dönüştürme teşebbüslerini tartışıyor. Marcus, lightning ağının potansiyelini ve finansal süreçleri ana akım ölçeğinde yükseltmek için nasıl çalışabileceğini araştırıyor. Marcus, “Yapmaya çalıştığımız şey Bitcoin’i global bir ödeme ağına dönüştürmek. Hâlâ global ödemelerin faks çağındayız ve çözmeye çalıştığımız şey de bu.” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: “Patlayıcı Büyüme” Ünlü Yöneticiler Bitcoin Geleceğine Bakıyor! 1

Şu anda kozmik bir protokol yok”

David Marcus, Lightning Network ve metin aracılığıyla başarmayı umdukları şey ortasında bir benzerlik olduğunu söylüyor. Bilhassa de teknolojinin global manileri aşan evrenselliğine dikkat çekiyor. Marcus, “İnternette para için, bedelin internet üzerinden taşınmasını sağlayan üniversal bir protokol yok” diye ekliyor. Daha sonra, milletlerarası banka havaleleri için klâsik finansın fizikî gerekliliğini sorguluyor. Böylelikle, Bitcoin ile bu gerekliliği ortadan kaldırma umudunu lisana getiriyor.

Cathie Wood: Bitcoin patlayıcı bir büyümeye şahit olmak üzere

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, Bitcoin (BTC) ve yapay zeka (AI) ortasındaki yakınlaşmanın her iki teknolojinin benimsenmesinde meteorik bir yükselişe yol açacağına inanıyor. Bu bağlamda Wood, BTC ve yapay zekanın benimsenme S-eğrilerine baktığını söylüyor. S-eğrisi, kullanıcıların yeni bir eser yahut teknolojiyi benimseme oranını gösteren matematiksel bir grafiktir.

Ulaş Utku Bozdoğan: “Patlayıcı Büyüme” Ünlü Yöneticiler Bitcoin Geleceğine Bakıyor! 2Kaynak: Phemex

Wood’a nazaran, hem Bitcoin hem de yapay zeka, kullanıcıların teknolojileri daha evvel görülmemiş bir oranda benimsediği S-eğrisi basamağına ulaşmak üzere. ARK Invest lideri, BTC ve yapay zeka ortasındaki yakınlaşmanın süreci büyük ölçüde hızlandırabileceğinin altını çiziyor. Bu bağlamda ARK Invest CEO’su, şu açıklamayı yapıyor:

Yeni teknolojiler yavaş başlar, sonra ivme kazanır. Sonunda bu S-eğrisinin dik kısmına ulaşırsınız. Bence hem Bitcoin hem de yapay zeka konusunda çok misal bir noktadayız. Her ikisi de S-eğrisinin dik kısmına hakikat ilerliyor. Yani S-eğrilerini besleyen ve patlayıcı büyüme potansiyelleri için fırsatlar yaratan S-eğrileriniz var.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap