Palavralarla Uğraşmak: Binance CEO’su Bu Kere Çok Sert!

Palavralarla Uğraşmak: Binance CEO’su Bu Kere Çok Sert!

Paylaş
BTC Piyasası: Palavralarla Uğraşmak: Binance CEO’su Bu Kere Çok Sert!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ)’den bugün Bitcoin BTC’yi amaç alanlar için açıklama var. Bitcoin’in bir balon içinde olduğunu öne süren spekülatif ve aldatıcı manşetlere karşı hal aldı. CZ, kısa müddet evvel Twitter’da paylaştığı bir bildiride bu başlıkları eleştiriyor. Ayrıyeten Bitcoin’in bedeline ait daha yanlışsız bir bakış açısına muhtaçlık duyulduğunu vurguluyor.

Bitcoin için aldatıcı telaffuzlara karşı çıkmak

CZ bilhassa, BTC fiyatlarında ani düşüşlerin yaşandığı devirlerde çeşitli haber kaynaklarında yer alan “Bitcoin Balonu Patlamak Üzere mi?” başlıklı bir makaleye atıfta bulundu. Bu tekrarlayan anlatılardan duyduğu hayal kırıklığını “işte tekrar başlıyoruz” diyerek tabir etti. Bu tıp başlıklar kripto para alanında tekrarlanan bir tema haline geldi. Çoklukla Bitcoin BTC’nin fiyat dalgalanmaları yaşamasının akabinde ortaya çıkıyor.

CZ ayrıyeten BTC fiyatının toparlanmasının akabinde bu manşetlerin ortadan kaybolmasını da sorguladı. Farklı bir halde, kripto para piyasasında, “balonun patladığını” ilan eden haberlerin aslında Bitcoin BTC‘nin fiyatının tabana vurduğuna işaret edebileceğine dair bir inanç var. CZ’nin açıklamaları bu bakış açısını ima ediyor. Buna nazaran, bu cins haberlerin çoklukla bir karşı gösterge fonksiyonu gördüğünü öne sürüyor.

Piyasa dönüm noktalarının sinyali

Changpeng Zhao‘nun yorumu, sansasyonel manşetlere karşı süregelen savaşı gösteriyor. Ayrıyeten Bitcoin’in fiyat hareketlerine istikrarlı bir bakış açısıyla yaklaşmanın değerini yansıtıyor. Kripto para piyasasında, Bitcoin balonu hakkında alarm veren haberler, var. Bunlar kimileri tarafından piyasanın dönüm noktalarının potansiyel göstergeleri olarak görülüyor. Öteki taraftan devam eden tartışmaya ilgi cazibeli bir boyut katıyor.

BTC Piyasası: Palavralarla Uğraşmak: Binance CEO’su Bu Kere Çok Sert! 1

Binance CEO’sunun Bitcoin hakkındaki görüşleri bu halde iken Tom LEE’den de değerli değerlendirmeler var. Fundstrat Küresel Advisors’tan Tom Lee, Bitcoin fiyatı için bir iddia paylaştı. Lee, Amerika Birleşik Devletleri’nde spot bir Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanmasının klasik kripto fiyatını 150.000 doların üzerine çıkarabileceğine inanıyor.

Bitcoin 180.000 dolarlık etikete ulaşır mı?

Fundstrat’ın kurucu ortağı Tom Lee bir defa daha Bitcoin’in müziğini söylüyor. Bu kere önder BTC’nin 2024 yılı sonuna kadar 150.000 doların üzerine çıkabileceğini ilan ediyor.

BTC Piyasası: Palavralarla Uğraşmak: Binance CEO’su Bu Kere Çok Sert! 2

CNBC’nin Squawk Box programına verdiği bir röportaj sırasında konuşan Lee, bir dizi Bitcoin spot ETF onayının Bitcoin’in arz-talep dinamiklerini değerli bir fiyat artışına gerçek kaydıracağını öne sürdü. SEC’in bu aranan yatırım araçlarına onay vermesinin Bitcoin’i 150.000 dolara getireceği niyetinde. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda sonrasında ise fiyatın 180.000 dolara geleceğini tabir ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap