Özbekistan, kripto kartı için onay verdi!

Özbekistan, kripto kartı için onay verdi!

Paylaş
BTC Piyasası: Özbekistan, kripto kartı için onay verdi!

Özbekistan’da bulunan iki tane özel banka, Mastercard tarafından desteklenen kripto kartlarını çıkarmaya hazırlanıyor.

Özbekistan’da yer alan Kapital Bank ve Ravnaq Bank, kripto düzenlemesinin dijital alanına katılmak için Ulusal Perspektif Projeler Ajansı’ndan (NAPP) onay aldı. Bankalar, Mastercard’ın desteklemiş olduğu kripto kartlarını piyasa sürme etabında. Her iki bankanın da kripto kartlarını müşterilere sunmak için son tarih 2023 Aralık olarak belirlendi. Özbekistanlı kripto yatırımcıları ise, bu hamleyi yakından takip ederek, merakla bekliyor.

Ülkedeki kripto faaliyetleri artışta

Geçtiğimiz aylarda kripto enüstrisine karşı tavrıyla öne çıkan Özbekistan, şimdilerdeyse sektördek yenilikler ile gündeme geliyor. Son olarak Kapital Bank ve Ravnaq Bank’e kripto kart onayı veren ülke, 2023’ten itibaren kripto hizmetlerinin sadece lisanslı kripto para ünitesi firmaları tarafından sağlanmasına müsaade verileceğini açıklamıştı.

Kriptoki düzenleyici sistemin işleyişini ve kontrolü sağlamak için 2022’de başkanlık kararnamesi ile NAPP’i başlatan Özbekistan, o vakitten bu yana sürat faaliyetlerini artırarak devam ediyor. Kripto kartlarına verdiği onayla kesime yeşil ışık yakan hükümetin öteki ülkeler üzerinde tesiri olup olmayacağı ise tartışma mevzuları yarattı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap