Ortaya Çıktı: Binance CEO’su Borsayı Kapatmaya Çalışmış!

Ortaya Çıktı: Binance CEO’su Borsayı Kapatmaya Çalışmış!

Paylaş
BTC Piyasası: Ortaya Çıktı: Binance CEO’su Borsayı Kapatmaya Çalışmış!

The Information tarafından bildirilen bir raporla, düzenleyici incelemelerin ağırlaşmasıyla Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao’nun, bu yılın başlarında Binance.US’yi kapatma teşebbüsünde bulunduğu ortaya çıktı. Bu atak, global borsa devi Binance’i Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyici kurumların yarattığı artan zorluklardan müdafaaya yönelik açık bir efordu. İşte detaylar…

Binance CEO’su, BinanceUS’yi kapatmaya çalıştı

Konuya aşina iki kaynağa nazaran, çoklukla CZ olarak bilinen Changpeng Zhao, Binance üzerinde artan düzenleyici baskı karşısında sert tedbirler almaya çalıştı. ABD’deki yan kuruluşu kapatmanın, birincil borsayı daha fazla komplikasyondan müdafaaya yardımcı olabileceğine inanıyordu. Lakin planları Binance ABD CEO’su Brian Shroder’ın muhalefetiyle karşılaştı. CZ’nin Binance US’i kapatma niyeti, ABD merkezli borsanın potansiyel satışıyla ilgili olarak Gemini ve devlet varlık fonlarından yöneticilerle görüşmeler yaptığında ortaya çıktı. Müzakereler ve tartışmalar, Binance US çalışanları ve paydaşları ortasında platformun geleceğine ait kaygıları artırdı.

BTC Piyasası: Ortaya Çıktı: Binance CEO’su Borsayı Kapatmaya Çalışmış! 1

Kaynaklardan birine nazaran, CZ’nin başkanlığını yaptığı Binance.US idare şurası, şirketin geleceğine karar vermek için kritik bir oylama yaptı. Geçtiğimiz yıl Binance US, yatırımcılardan 4,5 milyar dolarlık kıymetli bir değerleme elde ederek ABD kripto para piyasasındaki ehemmiyetinin altını çizdi. Lakin, şirketin tasfiyesine ait karar için idare heyetinin oybirliğiyle dayanak vermesi gerekiyordu ve bu takviyeye ulaşmak güç oldu. Brian Shroder, idare şurasında önerilen kapatmaya karşı çıkan tek muhalif ses oldu. Shroder’ın tasaları, ani bir kapatmanın uygulanması halinde Binance ABD müşterilerine gelebilecek potansiyel ziyan etrafında ağırlaşıyordu. Müşterilerin kripto para varlıklarını derhal taşıma yahut tasfiye etme konusunda zorluklarla karşılaşacağından ve potansiyel olarak mali kayıplara neden olacağından korkuyordu.

Borsa, birçok düzenleyici incelemenin odağında

BinanceUS’in kapatılma teşebbüsü, düzenleyicilerin dalın düzenlenmemiş doğasıyla bağlı potansiyel riskler konusunda giderek daha dikkatli hale gelmesiyle birlikte, kripto para borsalarının global olarak karşı karşıya kaldığı büyük baskıyı yansıtıyor. Binance, dünyanın en büyük ve en tesirli borsalarından biri olarak, düzenleyici kurumların ilgisinin ön saflarında yer almıştır. Changpeng Zhao’nun atılımı, borsa CEO’larının bu tıp düzenleyici zorlukların ortasında faaliyetlerini korumak için almaları gereken karmaşıklıkları ve güç kararları vurgulamaktadır.

BTC Piyasası: Ortaya Çıktı: Binance CEO’su Borsayı Kapatmaya Çalışmış! 2

Bazıları Zhao’nun hareketlerini daha geniş Binance ekosistemini muhafazaya yönelik agresif bir teşebbüs olarak görüyor. Öbürleri bu hamleyi BinanceUS müşterilerinin çıkarlarını göz gerisi etmekle eleştirebilir. Binance ve BinanceUS’in daima gelişen düzenleyici ortamda nasıl bir yol izleyeceğini vakit gösterecek. Kripto para kesimi, bilhassa de Amerika Birleşik Devletleri’nde, artan bir incelemeyle karşı karşıya. Borsalar sürdürülebilir ve uyumlu bir gelecek sağlamak için düzenleyici telaşları proaktif bir biçimde ele almalıdır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap