Ortaya Çıktı: Balinalar Bitcoin ve Bu 2 Altcoin’i Biriktiriyor!

Ortaya Çıktı: Balinalar Bitcoin ve Bu 2 Altcoin’i Biriktiriyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ortaya Çıktı: Balinalar Bitcoin ve Bu 2 Altcoin’i Biriktiriyor!

Kripto piyasasındaki balinalar ayı piyasalarında sessiz kalma ve ayı döneminin sonuna yanlışsız birikmeye başlama eğilimindedir. Bu yüzden yatırımcılar, kripto balinalarını yakından takip eder. Son gelişmelerde bilgiler, balinaların Bitcoin ve 2 altcoin projesini topladığını gösteriyor.

Dev bir balina bu altcoin projesini topluyor!

Önemli bir kripto balinası (0x47…5005) bugün Binance’dan 12,6 milyon dolar kıymetinde 11.231 MKR çekti. Bu hareket, yatırımcıların MKR için net birikim sinyalleri almasıyla fiyat artışına yol açtı. Balina ayrıyeten 23 Ağustos’tan bu yana Binance’dan UNFI, LPT ve TRB’yi de topluyor. Borsalardan ferdî cüzdanlara yapılan para çekme süreçleri çoklukla uzun vadeli birikim sinyalleri olarak kabul edilir. Ölçü yüksekse, yatırımcılar bunu balinanın ilgili altcoin için fiyat artışı beklentisi olarak yorumlar. Balina takipçisi SpotOnChain, balinanın MKR alımını şu halde paylaştı:

Balina 0x475, yaklaşık 3 saat 30 dakika evvel Binance’ten ortalama 1.125 dolardan (12,63 milyon dolar) toplam 11.231 MKR aldı. Bilhassa, MKR fiyatı balinanın birinci birikim dalgasından sonra mevcut fiyata düşmeden evvel ani bir sıçrama yaşadı.

https://twitter.com/spotonchain/status/1698613162508210338

Balinalar spot piyasalarda XRP üzerinde alım baskısı kuruyor

Bu ortada, 1 milyon ila 10 milyon XRP tutan kripto balinaları Eylül ayının başından bu yana altcoin üzerinde yükseliş baskısı oluşturuyor. Bu fiyat meraklısı balinalar kümesi da türev traderlarının optimistliğini yansıtarak bakiyelerine 30 milyon XRP ekledi. Aşağıda gördüğünüz üzere, balinalar 31 Ağustos kapanışında kümülatif bakiyelerinde sırf 3,73 milyar XRP tutuyordu. Lakin 4 Eylül itibariyle, bir ay süren satış çılgınlıklarını bilakis çevirerek varlıklarını 3,77 milyar XRP’ye çıkardılar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ortaya Çıktı: Balinalar Bitcoin ve Bu 2 Altcoin’i Biriktiriyor! 1XRP Fiyat Spekülatörleri, Eylül 2023’te Balinaların Cüzdan Bakiyelerinde Yükseliş Bekliyor. Kaynak: Santiment

Mevcut piyasa kıymeti olan 0,50 dolar ile balinalar Eylül’de 15 milyon dolar yatırım yapmış oldu. Bir haftada bu kadar çok token eklediklerine nazaran balinaların, altcoin fiyatının yükseleceğini kestirim ediyor olmaları mümkün. Balinaların Blockchain topluluklarında ne kadar tesirli olduğu düşünüldüğünde, ferdi yatırımcıların onların süreçlerini yansıtmaya başlaması yalnızca bir vakit sorunu. Analistlere nazaran, balinaların ve türev traderlarının yükseliş baskısının XRP’yi 0,55 dolar direncinin üzerine çıkarması mümkün.

Bitcoin balinaları kısa müddette 1.500.000.000 dolarlık BTC biriktirdi

Yeni bilgiler, Bitcoin balinalarının son iki haftada bir milyar doların üzerinde BTC biriktirdiğini ortaya koyuyor. Piyasa istihbarat platformu IntoTheBlock’a nazaran, büyük Bitcoin sahipleri Ağustos ayının ortasından bu yana BTC topluyor. Bu bağlamda IntoTheBlock, “Bitcoin arzının %0,1’ini ya da daha fazlasını elinde bulunduran adresler son iki hafta içinde BTC varlıklarına 1,5 milyar doların üzerinde ekleme yaptı.” diyor. Yani balinalar yalnızca altcoin projelerine değil başkan kripto paraya da ilgi gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ortaya Çıktı: Balinalar Bitcoin ve Bu 2 Altcoin’i Biriktiriyor! 2Kaynak: IntoTheBlock

Ayrıca, Blockchain takip firması Glassnode dataları, en az 10 BTC ya da daha fazlasını elinde bulunduran yatırımcı sayısının 150.000’in üzerine çıktığını bildiriyor. Böylelikle Glassnode, son üç yılın en yüksek düzeyine ulaştığını ortaya koyuyor. Bu doğrultuda Glassnode, “Bitcoin – 10+ coin tutan adres sayısı 157.324 ile son 3 yılın en yüksek düzeyine ulaştı.” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ortaya Çıktı: Balinalar Bitcoin ve Bu 2 Altcoin’i Biriktiriyor! 3Kaynak: Glassnode
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap