Ortaya Çıktı: Bakın 5. En Büyük Bitcoin Balinası Kim!

Ortaya Çıktı: Bakın 5. En Büyük Bitcoin Balinası Kim!

Paylaş
BTC Piyasası: Ortaya Çıktı: Bakın 5. En Büyük Bitcoin Balinası Kim!

Ünlü Blockchain dedektifi PeckShield, dünyanın en büyük 5. Bitcoin cüzdanın gerisinde bir hükümetin olduğunu bildirdi.

En büyük 5. Bitcoin cüzdanı, bu hükümetin kontrolünde

Siber güvenlik firması PeckShield, şaşırtan bir raporda, dünyanın en büyük 5. Bitcoin balinası olan ve yaklaşık 94.643 BTC içeren cüzdanın ABD Hükümeti’ne ilişkin olduğunu bildirdi. Rapor nazaran bu BTC’ler 2016 Bitfinex Hack’iyle direkt ilişkiydi.

PeckShieldAlert’in bulguları, cüzdanın sahipliğinin ele geçirilen adresle kontaklı olduğunu gösteriyor. Buna nazaran 94.643 BTC, meşhur 2016 Bitfinex Hack’iyle direkt ilişkili. Son kayıtlar, 1 Şubat 2022’ye uzanıyor. Bu tarihte yaklaşık 21,88 milyon dolar pahasında 567,5 BTC, 1CGA4 cüzdanlarından bu spesifik adrese aktı.

ABD ile ilişkili kripto cüzdanları birinci kere ortaya çıkmıyor

2022’de PeckShield daha evvel ABD Adalet Bakanlığı’nın Bitfinex akınıyla ilişkili hesabın denetimini ele geçirdiğini bildirmişti. DOJ’un hareketi, 3,55 milyar dolar pahasında şaşırtan bir Bitcoin’in ele geçirilmesiyle son buldu. Bu da Bitcoin’in hackle temasının büyüklüğünü daha da vurguladı. Akının gerçekleştiği sırada çalınan Bitcoin’lerin bedeli yaklaşık 75 milyon dolardı.

Bitfinex saldırganları ortaya çıkarıor

Yakın vakitte mahkeme salonunda yapılan bir açıklamada, 35 yaşındaki New York sakini Ilya “Dutch” Lichtenstein, Bitfinex’e 2016 yılındaki yepyeni siber saldırıyı düzenlediğini itiraf etti. CNBC’nin haberine nazaran, Washington DC’deki bir federal mahkemede Lichtenstein, çalınan Bitcoin’i aklama kabahatini kabul etti. Ayrıyeten soyguna karıştığını lisana getirdi.

Olaylar, kolluk kuvvetlerinin, gelişen Bitcoin piyasasının ve hatalıların nasıl etkileşimde bulunduğuna dair incelikli tablo çiziyor. ABD Hükümeti’nin epeyce büyük bir Bitcoin istifini yönetmedeki argüman edilen rolüne ait detaylar ortaya çıkıyor. Böylelikle, kripto paraları muhafazanın kıymeti gün ışığına çıkıyor. Siber tehditlere karşı savunmanın güçlendirilmesine olan ilgi tekrar artıyor.

BTC Piyasası: Ortaya Çıktı: Bakın 5. En Büyük Bitcoin Balinası Kim! 1

Bitcoin ne durumda? Potansiyel bir satış kelam konusu mu?

Bitcoin fiyatı Ağustos ayında 26.000 doların altında yeni takviyeler belirledi. Bu esnada madencilerde güç vakitler geçiriyor. Son vakitlerde BlackRock, en büyük dört Bitcoin madencilik firmasının ikinci en büyük hissedarı oldu. Bu açıkça yatırım idaresi şirketinin BTC’nin madencilik kesimindeki potansiyeli gördüğü ve yüksek beklentilere sahip olduğu manasına geliyordu. Firma son vakitlerde kripto alanına olan ilgisini artırdı. Özetle, bu gelişmeler BTC’nin geleceğine olan inancı yansıtıyor.

Aslında BTC’nin hashrate’i esasen yıllardır yükselişteydi. Coinwarz’ın grafiği, hashrate grafiğinin geçen yıl değerli ölçüde arttığını ortaya koydu. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin’in hashrate’i 354,43 EH/s düzeyinde.

BTC Piyasası: Ortaya Çıktı: Bakın 5. En Büyük Bitcoin Balinası Kim! 2

Artan hash rate, ağın güvenliğini sağlamak ve doğrulama için daha fazla süreç gücünün ayrıldığını gösteriyor. Bu birebir vakitte Blockchainin madencilik zorluğunun artmasına ve hatta ATH düzeyine ulaşmasına neden oldu. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, hash rate ile birlikte potansiyel bir geri dönüşte analistler 2x’e kadar fiyat artışı bekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap