OpenAI, Android için resmi ChatGPT uygulamasını başlattı!

OpenAI, Android için resmi ChatGPT uygulamasını başlattı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: OpenAI, Android için resmi ChatGPT uygulamasını başlattı!

OpenAI, yapay zeka ChatGPT sohbet robotunun Android sürümününe yönelik planını açıkladı. 

Şirket, Google Play Store’da, kullanıcıların uygulama hazır olduğunda heyetim için kaydolmalarına imkan tanıyan bir ön sipariş sayfası sağladı. 21 Temmuz’da OpenAI, tanınan yapay zeka (AI) ChatGPT sohbet robotunun Android sürümünü önümüzdeki hafta başlatma planını açıkladı. Ayrıca, Mayıs ayında iOS kullanıcılarına sunulmasını bekleniyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: OpenAI, Android için resmi ChatGPT uygulamasını başlattı! 1

OpenAI, faaliyetlerini giderek artırıyor

OpenAI, lansmanı bir tweet ile duyurdu. Google Play Store’da bir ön sipariş menüsü oluşturuldu. Bu durum, kullanıcıların uygulama hazır olduğunda heyetim için kaydolmalarına imkan sağlıyor. OpenAI, Android uygulamasının web sürümüne kıyasla geliştirilmiş güvenlik tedbirleri üzerinde duruyor. Ek olarak, iOS sürümüne emsal biçimde, aygıtlar ortasında konuşma geçmişi senkronizasyonu üzere özellikler de sunacak.

Şirketin böylesine bir adım atması, kripto sanayisine de ayna tutabilir. Bir müddettir stabil halde seyreden AI bazlı kripto paralar, OpenAI ve ChatGPT faktörüyle tekrar bir ivme kazanabilir. OpenAI’nin bu atağıyla birlikte kripto yatırımcıları, AI temalı coin’leri yakından takip ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap