Open Mineral Blockchain Tabanlı Bir Konsorsiyum Oluşturuyor!

Open Mineral Blockchain Tabanlı Bir Konsorsiyum Oluşturuyor!

Paylaş
Open Mineral Blockchain Tabanlı Bir Konsorsiyum Oluşturuyor!

Online fiziki emtia borsası Open Mineral, 9 Temmuz tarihli basın açıklamasına göre, bir blok zincirine dayalı maden ticareti sistemi geliştirmek için madencilik şirketlerinden ve finans kuruluşlarından oluşan konsorsiyum kurmayı planlıyor.

İsviçre merkezli Open Mineral, mineral ticareti ve tedarik zinciri lojistiğini iyileştirmeye odaklanmış bir blok zinciri projesi olan Minerac’ı kurmak için merkezi ABD de bulunan merkezi uygulamalar (DApp) geliştiricisi ConsenSys ile ortaklık kurdu.

Şirket, “lojistik karmaşık, finansman almak zor ve tüm süreç çok kağıt ağır olduğunu” belirterek, sektöre blockchain tanıtılması gerekliliğini açıkladı. Şirkete göre, blockchain ticaret sürecini basitleştirecek ve verimliliği artıracak ve karlılık ”:

“Minerac, paydaşların akıllı sözleşmeler aracılığıyla kredi kartı ve kredi mektupları gibi kritik ticaret belgelerini güvenli bir şekilde almasını sağlayacak.”

Açık İcra Kurulu Başkanı Boris Eykher, yeni kurulan konsorsiyumun bazı madencilik organizasyonlarını zaten çektiğini ve onlara isim vermemiş olsa da diğer madenciler ve finansal kurumlarla görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Minerac aynı zamanda mineral ticaretindeki sürdürülebilirlik ve güvenlik sorunlarını ele almakta olup, mühürlü torbalara ve konteynerlere Minerac sisteminde kaydedilen bir kimlik verilecek bir süreç oluşturarak. Her bir parselle ilgili benzersiz bilgiler, konum ve teslimat hareketi detayları ile güncellenecektir. Bu şekilde, Minerac, yüksek değerli minerallerin güvenliğini sağlamayı ve malların çelişkili bölgelerden olduğunu doğrulamaya yardım ediyor.

Blockchain, çeşitli alanlarda tedarik zincirine ve lojistiğe geniş ölçüde entegre olmuş durumda. Geçtiğimiz hafta, ABD Patent ve Marka Ofisi, “güvenli” bir teslimat yönetim sistemi için Walmart’tan blockchain ile ilgili bir patent başvurusu yayınladı. Sistem, alıcılar bunları toplamak için imzalayabilene kadar kargoyu güvenli tutabilecek teslimat dolaplarını içeriyor.

Haziran ayında, Walmart ve diğer dokuz şirket, küresel olarak gıda tedarikini izlemek için bir blockchain geliştirmek üzere IBM ile ortaklık kurdu. Food Trust blok zincirinin üyeleri arasında Nestlé SA, Dole Food Co., Driscoll’s Inc., Tyson Foods Inc. ve Unilever NV bulunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap