Önümüzdeki Hafta Bu Gelişmeler Bitcoin ve Altcoinleri Fiyatlayabilir!

Önümüzdeki Hafta Bu Gelişmeler Bitcoin ve Altcoinleri Fiyatlayabilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Bu Gelişmeler Bitcoin ve Altcoinleri Fiyatlayabilir!

Bu hafta, Bitcoin liderliğinde birçok altcoin, paha kaybı ile boğuştu. Haftanın sonuna düşüş ile ilerlemek, birçok traderın moralini bozdu. Lakin bir haftayı daha geride bırakırken önümüzdeki hafta neler olacağı merak edilmekte. İşte detaylar…

Bitcoin ve altcoinler, bu hafta düşüş yaşadı

Kripto para piyasası, bir evvelki hafta yaşanan kısa müddetli üst istikametli hareketin akabinde fiyatlarda düşüşe işaret eden yeni bir belirsizlik periyoduyla karşı karşıya kaldı. Bu düşüşün odak noktası, piyasadaki baskın kripto para ünitesi olan Bitcoin (BTC) oldu. BTC bir gecede %2’lik mütevazı bir düşüş yaşadı ve Perşembe günü 29.000 dolar eşiğinin altına geriledi. Akabinde, düşüşü daha da derinleşti Bu düşüş, merkez bankasının enflasyonu denetim etmek için devam eden bir teklifte temkinli bir mali yaklaşıma olan bağlılığını ortaya koyan en son FED siyaset toplantısının tutanaklarının yayınlanmasıyla birebir vakte denk geldi. Bunun akabinde tıpkı gün içinde Bitcoin’in pahası iki ay içinde birinci defa 28.000 dolar düzeyinin altına düştü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Bu Gelişmeler Bitcoin ve Altcoinleri Fiyatlayabilir! 1

Bitcoin’in bedelinde süratli bir düşüş yaşandığı ve kısmi bir toparlanma yaşamadan evvel 25.649 dolara ulaştığı görülünce durum daha da berbatlaştı. Alandaki uzmanlar, kıymetli bir müddet devam eden ve tüm kripto para piyasasını ani ve değerli satışlara karşı savunmasız bırakan piyasa likiditesindeki kademeli azalmaya ait tasalarını lisana getirdiler. Öngörülen piyasa gerilemesi, Çin’in önde gelen emlak holdinglerinden Evergrande’nin Manhattan’daki bir mahkemede Kısım 15 iflas muhafazası için müracaatta bulunduğuna dair haberlerin akabinde gerçeğe dönüştü. Bu gelişme, kurumsal yatırımcılar ve büyük holding sahipleri tarafından süratli bir satışa yol açarak, hem pay senetleri hem de Bitcoin dahil olmak üzere daha riskli olarak algılanan varlıkların fiyatlarında kayda bedel bir düşüşe neden oldu. Nihayetinde, süreç haftası Bitcoin’in hafta boyunca %11,9’luk bir düşüşü yansıtan 25.935 dolarlık bir kapanış fiyatına ulaşmasıyla sona erdi.

Önümüzdeki hafta neler olacak?

Önümüzdeki haftaya baktığımızda, ufukta kayda paha birkaç olay ve gelişme olduğunu görüyoruz. 22 Ağustos Salı günü yaklaşırken, piyasa Grayscale ile ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ortasındaki yasal davanın sonucunu bekliyor. Ayrıyeten, ABD Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) üyesi Michelle W. Bowman’ın bir konuşma yapması planlanıyor. Kripto para borsası OKX’in 24 Ağustos Perşembe günü DORA/USDT ve ENJ/USDT süreç çiftlerini kaldırması planlanıyor. Eş vakitli olarak, üç günlük kıymetli bir ekonomik konferans olan Jackson Hole Sempozyumu Amerika Birleşik Devletleri’nde başlayacak. Bu aktiflik, dünyanın çeşitli köşelerinden merkez bankacıları, maliye bakanları, akademisyenler ve finans piyasası iştirakçilerini bir ortaya getirmeye hazırlanıyor. A

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Bu Gelişmeler Bitcoin ve Altcoinleri Fiyatlayabilir! 2

Ayrıca, ABD Birinci İşsizlik Müracaatları verisinin açıklanması ve beklentilerin 244.000 (önceki: 239.000) olarak belirlenmesi bekleniyor.  Son olarak, 25 Ağustos Cuma günü, finans alanındaki kilit isimlerin halka hitap etmesi planlanıyor. FED Lideri Jerome Powell’ın saat 17:05’te konuşması ve akabinde ECB Lideri Christine Lagarde’ın saat 22:00’de bir konuşma yapması bekleniyor. Dinamizmi ve dış etkenlere hassaslığı ile karakterize edilen bir ortamda, kripto para piyasası, tabiatında var olan oynaklığı ve global ekonomik değişimlere ve düzenleyici dinamiklere olan hassaslığı ile yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Piyasa iştirakçilerine ihtiyatlı davranmaları ve süratle gelişen piyasa şartlarına ait farkındalıklarını müdafaaları tavsiye edilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap