Öngörüleri Çıkan Ekonomist: Altın ve Kriptoda Bunları Bekliyorum!

Öngörüleri Çıkan Ekonomist: Altın ve Kriptoda Bunları Bekliyorum!

Paylaş
BTC Piyasası: Öngörüleri Çıkan Ekonomist: Altın ve Kriptoda Bunları Bekliyorum!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, mevcut piyasaları değerlendirirken değerli metal ve kripto paralara yönelik düşüncelerini aktardı. Altın fiyatları, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sebebiyle uzun bir süredir görülmeyen rekorlarına yükselirken kripto para piyasası gerileme yaşadı. Peki, sırada neler olabilir? Kriptokoin.com olarak İslam Memiş’in yorumlarını aktarıyoruz…

İslam Memiş’ten altın yorumu: Alım için uygun değil

Dolar ve altın piyasalarında şu anda alım için uygun bir zemin olmadığını düşündüğünü belirten İslam Memiş, yatırımcıların bekleyebileceğini söylüyor. Memiş, Rusya’ya yönelik yaptırımların fiyatları nasıl etkilediğine de değinip “Burada yaptırım kararlarının enerjiyi de kapsayıp kapsamayacağına yönelik bazı dedikodular var. Eğer Rus petrolüne ambargo gelirse, dünyada fiyatlar fahiş şekilde yükselecek,” ifadelerini kullandı. Bu durumun, pek çok sektörü negatif yönde etkileyeceği düşünülüyor.

BTC Piyasası: Öngörüleri Çıkan Ekonomist: Altın ve Kriptoda Bunları Bekliyorum! 1

Memiş, Türkiye’deki enflasyona yönelik 2022 ve 2023 yılında artışın devam edeceğini öngördüğünü belirtiyor. Bu düşüncelerinin ardında enerji kaynağı sıkıntıları olduğunu belirtiyor. Bunun dışında uzman isim döviz kurlarındaki değişime de dikkat çekerek dolar endeksinin yükselişi sonucu 14.5 dolara artış yaşanmasına işaret etti. Uzman isim, “Özellikle panik ve korkuyla bu fiyatlardan döviz alımı yapanlar gördük. Burada zaman zaman kâr satışlarının yaşanmasını beklediğimi söyledim. Bu kurlardan piyasaya girenlerin biraz daha soğukkanlı olması tavsiyesinde bulundum,” ifadelerini kullandı.

Kripto para beklentisi ne yönde?

İslam Memiş, geçtiğimiz gün katıldığı bir yayında Rusya’nın Ukrayna’ya işgal girişimi nedeniyle kripto para piyasasında yükseliş öngörmediğini belirtti. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı’na göre Bitcoin fiyatında 34.000 dolar ila 52.000 dolar arasındaki seviyeler görülebilir. Bu sırada BTC ve altcoin piyasasında olumlu yönde hareketlenmeler oldu. Bitcoin, yazım sırasında yüzde 8.2’lik bir yükseliş ile 42.049 dolardan el değiştiriyor.

BTC Piyasası: Öngörüleri Çıkan Ekonomist: Altın ve Kriptoda Bunları Bekliyorum! 2

BNN Bloomberg bugün erken saatlerde Hazine Bakanlığı’nın web sitesinde bir basın açıklamasının sızdırıldığını bildirdi. Açıklama o zamandan beri kaldırıldı. Kripto para birimlerinin fiyatındaki son artışın ardında, ABD Hazine Bakanı Yellen’ın yaptığı kripto para açıklamalarının olumlu olması gibi faktörlerin yer aldığı düşünülüyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap