Öngörüleri Çıkabilen 5 Analistten Aktüel Bitcoin Tahminleri!

Öngörüleri Çıkabilen 5 Analistten Aktüel Bitcoin Tahminleri!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Öngörüleri Çıkabilen 5 Analistten Aktüel Bitcoin Tahminleri!

İsabetli iddialarıyla ünlenen kripto analistleri, Bitcoin için sıradaki düzeyler konusunda fikir ayrılığı yaşıyor. Bazılarına nazaran 20.000 dolara kadar düşüş mümkün. Lakin, S2F mucidi PlanB, şaşırtan bir formda boğanın başladığını öne sürüyor…

DonAlt, Bitcoin grafiğinin satış için olgunlaştığını bildirdi

Bu yılki kripto rallisini evvelden haber veren DonAlt, Bitcoin’in 29.900 doların altına düştükten sonra aşağı istikamette ivme kazanacağını iddia ediyor. Bu ayın başlarında analist, 30.000 dolardaki temel ruhsal seviyeyi kaybederse Bitcoin için “ışıkların kapanacağını” söylemişti.

DonAlt’a nazaran, 30.000 doların altındaki daima bir hareket, Bitcoin’i 20.000 dolara kadar düşürme riski taşıyor. BTC şu anda kilit düzeyin altında süreç görürken, kripto stratejisti Bitcoin’in 30.000 doları geri almak için hafta sonuna kadar vakti olduğunu söylüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Öngörüleri Çıkabilen 5 Analistten Aktüel Bitcoin Tahminleri! 1

Teknik analist Cheds, 20.000 doların mümkün olmadığını söyledi

DonAlt’ın bilakis, bir başka kripto analisti Cheds, BTC’nin şu anda 30.000 doların altında süreç görmesine karşın yakın vakitte 20.000 dolar fiyat alanını tekrar ziyaret etmesinin pek muhtemel olmadığını söylüyor. Yeni tahlillerinde, Bitcoin beklenmeyeni yapabilse de kripto hükümdarının 20.000 dolara düştüğünü görmediğini söylüyor.

Kripto stratejistine nazaran BTC, alıcıların kanamayı durdurmak için devreye girebileceği 25.000 dolara kadar birçok dayanak düzeyine sahip. Analist ayrıyeten, Elbette, 25.000 dolar hakkında konuşabilirsiniz. Bence bu bir mümkünlük. Ancak daha düşük bir mümkünlük (yaklaşık) %15 ila %20. Fakat bence 27.500, 28.000 , 28.500 aralığının yine test edilmesi ve akabinde devam etmesi daha mümkündür.

Ulaş Utku Bozdoğan: Öngörüleri Çıkabilen 5 Analistten Aktüel Bitcoin Tahminleri! 2

Son olarak Cheds, Bitcoin için “en muhtemel senaryo”nun 28.000 dolar fiyat aralığını tekrar test etme mümkünlüğü olduğunu söylüyor. Bunun için %70 ihtimal veriyor. Analist ayrıyeten, Bitcoin’in şu anda bir yükseliş trendi içinde konsolide olduğunu görüyor. Cheds’e nazaran Bitcoin, dayanak misyonu gören 200 haftalık hareketli ortalama ile yüksek vakit dilimi direncini 25.000 dolardan çıkardıktan sonra düşüş trendini sonlandırdı.

PlanB, Bitcoin boğa piyasasının başladığını paylaştığını söyledi

Boğa beklentisine sahip analistlerden PlanB, Bitcoin’in şu anda en büyük varlık sınıflarından kimileriyle rekabet edebilmek için trilyonlarca dolar genişleme yolunda olduğunu söylüyor. S2F modelinin mucidi, Bitcoin’in şu anda BlackRock üzere büyük oyuncuların düşükken BTC biriktirmesine müsaade verebilecek bir boğa piyasasının birinci evrelerinde olduğunu belirtiyor:

1. basamak erken boğa piyasasında (mavi). Elbette BlackRock, ETF onayından çabucak evvel ve 2. evre tam şişmiş boğa piyasasından çabucak evvel ucuza satın almak istiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Öngörüleri Çıkabilen 5 Analistten Aktüel Bitcoin Tahminleri! 3

PlanB, stoktan akışa (S2F) modelinin mucididir. Bitcoin’in madencilere verilen yeni oluşturulan BTC’yi yarıya indiren bir sonraki halving döngüsünün akabinde PlanB, S2F’nin kral kriptonun nihayetinde emlaktan daha kıt hale geleceğini ve altın, gümüş ve elmas üzere başka emtialara kıyasla son derece düşük bedelde olacağını öne süreceğini söylüyor:

Bitcoin (S2F 58, piyasa pahası 400 Milyar Dolar) şunlara kıyasla son derece düşük kıymettedir:
– altın (S2F ~60, piyasa pahası ~10 Milyon Dolar)
– elmas (S2F ~40, piyasa pahası ~1 Milyon Dolar)
– gümüş (S2F ~30, piyasa bedeli ~500 milyar dolar)

2024 halving sonrasında BTC S2F ~110’a (>gayrimenkul) gittiğinde piyasalar nasıl reaksiyon verecek?

Ulaş Utku Bozdoğan: Öngörüleri Çıkabilen 5 Analistten Aktüel Bitcoin Tahminleri! 4

Ayrıca PlanB, Bitcoin bir sonraki halving aktifliğine yaklaşırken fiyatın 50.000 dolara yükselmesini beklediğini söyledi. Balinaların bunun için evvel kısa vadeli dirençleri aşması gerekiyor.

Bitcoin fiyatı kritik dirençle karşı karşıya

Bitcoin fiyatı düşüşünü 29.200 dolarlık takviye bölgesinin altına genişletti. BTC bile 29.000 dolar düzeyinin altında süreç gördü. 28.880 dolar civarında bir taban oluştu ve fiyat artık bir toparlanma dalgası deniyor.

İlk kritik direnç 29.350 dolar düzeyinin yakınında. Birinci büyük direnç 29.600 dolar düzeyine ve 100 saatlik Kolay hareketli ortalamaya yakın. 30.334 dolardan 28.880 dolara düşüş hareketinin %50 Fib geri çekilme düzeyine yakın.

Ulaş Utku Bozdoğan: Öngörüleri Çıkabilen 5 Analistten Aktüel Bitcoin Tahminleri! 5

Özellikle, 30.000 dolar düzeyinin üzerinde bir kapanış yeni bir yükseliş başlatacak. Belirtilen durumda, fiyat 30.400 dolar direncine yanlışsız yönelecek. Öten yandan, fiyat 29.350 dolarlık direnci aşamazsa aşağı istikametli hareketine devam edecek. Bu istikamette birinci takviye, 29.100 dolar düzeyinin ve kanal trend çizgisinin yakınında. Teknik indikatörler kritik direnç ve takviyeler olarak şu düzeylere işaret ediyor:

  • Saatlik MACD – MACD artık düşüş bölgesinde sürat kaybediyor.
  • Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BTC/USD için RSI şu anda 50 düzeyinin üzerinde.
  • Başlıca Dayanak Düzeyleri – 29.100 dolar, akabinde 28.880 dolar.
  • Ana Direnç Düzeyleri – 29.350 dolar, 29.600 dolar ve 30.000 dolar.

Bu akşamın Fed faiz kararı kritik

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, FOMC yeni faiz oranları bu akşam saat 21:00’da açıklayacak. Piyasaların, evvelkilere benzeri biçimde küçük bir itme yaşaması bekleniyor. Fakat mevcut piyasa hareketleri, Bitcoi fiyatının FOMC öncesi bir düşüşe geçeceğini gösteriyor. Piyasa iştirakçilerinin daha düşük maksatlar belirleyerek Bitcoin’de büyük ölçüde düşüşe geçtiği vakitlerde, boğalar için çok yakında bir yükseliş bekleyen bir umut ışığı ortaya çıkıyor.

BTC fiyatı bir ayı aşkın müddettir paralel bir konsolidasyon içinde süreç görüyor. Bu esnada direncin üzerine çıkmakta başarısız oluyor. Alt dayanağın üzerinde kalmaya devam ediyor. Bu da volatilitenin taban düzeyine ulaşmasına neden oldu. Volatilite ve hacimdeki düşüşle birlikte, satıcılar kar elde etmekte başarısız oluyor. Önemli ziyanlarla satış yapmak zorunda kalıyorlar. Bu, satıcı tükenme düzeylerinde 2019’un başından beri görülmeyen düzeylere ulaşan büyük bir düşüşe yol açtı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Öngörüleri Çıkabilen 5 Analistten Aktüel Bitcoin Tahminleri! 6

Özetle, akşamın Fed faiz kararı akabinde BTC’nin 28.700 doları orta dayanağı test etmesi beklentiler ortasında. Akabinde ay sonunu 30.000 doların üzerindeki düzeylerde kapması bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap