İki Ünlü CEO’dan Piyasa Kestirimleri: Bu Altcoin’e Vurgu Var!

İki Ünlü CEO’dan Piyasa Kestirimleri: Bu Altcoin’e Vurgu Var!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İki Ünlü CEO’dan Piyasa Kestirimleri: Bu Altcoin’e Vurgu Var!

Kripto sanayisi, 2024’te dönüştürücü bir yıla hazırlanıyor. Bilhassa kilit oyuncular ve uzmanlar, çeşitli faktörlerden kaynaklanan bir yükseliş dalgası öngörüyor. Hint kripto borsası WazirX’in Lider Yardımcısı Rajagopal Menon, planlanan Bitcoin halving’ine, faiz indirimlerine ve düzenleyici dinamiklere işaret ederek son derece elverişli bir ortam öngörüyor. Eş vakitli olarak HashKey Küme CEO’su Xiao Feng açıklama yaptı. Çünkü yeni yıldaki blockchain sanayisi için sekiz temel trendin ana çizgilerini çizerek, M.Ö. 3500’de Sümer’de defterlerin başlangıcından Bitcoin’in 2009’da ortaya çıkışına kadar kayıt yollarının evrimini vurguladı. Ayrıyeten başkan altcoin Ethereum’a yönelik optimist açıklamalar vardı.

Bitcoin ETF’leri ve düzenleyici gelişmeler

Bitcpin ve altcoin pazarındaki optimistlik, BlackRock, WisdomTree ve Fidelity dahil olmak üzere Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) yarışındaki büyük oyuncuların ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na revize edilmiş müracaatlar sunmasıyla açıkça görülüyor. Bu hareketlilik, potansiyel düzenleyici onayları almaya hazır olunduğunu ve piyasaya olgunluk ve düzenleme getirildiğini gösteriyor. Menon, Hindistan ve ABD’deki seçimlere denk gelen düzenleyici çerçevelerin yükselişe yönelik piyasa hissiyatını şekillendirmesinin beklendiğini belirtiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İki Ünlü CEO’dan Piyasa Kestirimleri: Bu Altcoin’e Vurgu Var! 1

Geleneksel olarak inançlı liman varlığı olan altın, ABD Merkez Bankası’nın faiz indirimine ait beklentilerin tesiriyle 2020’den bu yana en güçlü yılını tamamlıyor. Menon, bilhassa Hindistan ve ABD’deki seçimlere işaret ediyor. Münasebetiyle siyasi olayların kripto dalı üzerindeki potansiyel global tesirini vurguluyor. Bilhassa Coinbase ve Circle üzere kripto firmaları, kritik bir rol taşıyor. Çünkü 2024’te yaklaşmakta olan güç değişimine ahenk sağlayarak siyasi ve düzenleyici sonuçları etkin olarak etkiliyor.

Lider altcoin Ethereum, liderliğini sürdürecek

Diğer yandan HashKey Küme CEO’su Xiao Feng, Yeni Yıl iletisinde, blockchain’in evriminin detaylı incelemesini sunmakta. Böylelikle, köklerinin MÖ 3500’de Sümer’deki birinci defterden Bitcoin’in 2009’da ortaya çıkışına kadar izini sürüyor. Xiao Feng’in içgörüleri blockchain sanayisinde beklenen trendlere ışık tutuyor. Ethereum’un blockchain teknolojisindeki liderliğini sürdürmesini, layer 2 teknolojisinin olgunlaşmasını varsayım ediyor. Ayrıyeten gerçek pahası destekleyen token ekonomik modeliyle kripto iktisadının yükselişini öngörüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İki Ünlü CEO’dan Piyasa Kestirimleri: Bu Altcoin’e Vurgu Var! 2

Feng, Ethereum’un blockchain alanındaki kalıcı liderliğine olan itimadını tabir ediyor. İddialarına nazaran Ethereum liderliğini sürdürecek ve ölçeklenebilirlik özellikleri ölçülemez hale gelecek. Bu öngörü, Ethereum 2.0 üzere yükseltmeler de dahil altcoin Ethereum’da devam eden gelişmelerle uyumludur. Ayrıyeten ölçeklenebilirlik zorluklarını ele alma ve pazardaki ehemmiyetini sürdürme tavrının sinyalini veriyor. Feng ayrıyeten Lightning Network’ün gelişimini, prestije dayalı stablecoin ödeme sistemlerini ve dayanak için rekabet eden geliştirici odaklı ağların ortaya çıkışını vurguluyor.

Feng’in yorumları devam ediyor

Feng, Bitcoin ve altcoin iktisadının yükselişinin, gerçek ekonomik ve teknolojik yenilikleri açıkça destekleyen farklı bir bilim haline geldiğinin altını çiziyor. Değerli ölçüde gerçek dünya bedeli gösteren sembolik ekonomik model, bu yükselişi yönlendirecek pozisyondadır. Bu değişim, salt spekülasyondan, blockchain ve kripto para ünitesinin ana ekonomik faaliyetlere somut ve tesirli bir halde entegrasyonuna yanlışsız bir sapma manasına geliyor. Blockchain ağlarının rekabetçi ortamında Feng, geliştirici merkezli ağlara geçişi vurguluyor.  

Ulaş Utku Bozdoğan: İki Ünlü CEO’dan Piyasa Kestirimleri: Bu Altcoin’e Vurgu Var! 3

Feng, belirsizliklerin ortasında inançlı bir liman talebinin ortasında, kriptolara dikkat çekiyor. Bitcoin rallisinin temelini oluşturan mantığı enteresan bir biçimde jeopolitik konulara bağlıyor. Enflasyon endişelerinin ortasında inançlı liman talebiyle hareket eden Avrupa ve ABD’nin gelişmiş ekonomilerine işaret ediyor. Bunları,, altcoin ve Bitcoin yükselişinin mantıksal temelinin gerisindeki itici güç olarak tanımlıyor.  Son olarak Feng, ülkeler global teknoloji ve yenilik merkezleri haline gelmek için yarışırken global dijital göçte bir patlama olacağını öngörüyor. “Dijital göçmen vizeleri” kavramının, kendilerini teknoloji ve yenilik için global merkezler haline getirme eforlarının bir modülü olarak bu vizeleri uygulamak için faal olarak rekabet eden uluslarla birlikte ilgi görmesi bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap