Önemli İndikatöre Göre Bitcoin Fiyatı Sıçramaya Hazır

Önemli İndikatöre Göre Bitcoin Fiyatı Sıçramaya Hazır

Paylaş
Önemli İndikatöre Göre Bitcoin Fiyatı Sıçramaya Hazır

Kriptokoin – Bitcoin (BTC), önemli bir fiyat tahmin yöntemi kullanılarak yapılan taze bir analize göre, boğa piyasasına geri döndüğünü işaretlemiş olabilir.

7 Ocak’ta bir tweet’te, eski Goldman Sachs analisti Murad Mahmudov, Richard Wyckoff’un Bitcoin’in büyük bir iyileşme sürecinde olduğunu öne süren çalışmalarını inceledi.

BTC Wyckoff’u “SOS” a koydu

BTC / USD Pazartesi günü mevcut koşullar altında kilit seviyeleri geçmenin çok zor olduğunu düşünen bahisçileri şaşırtarak 7.600 dolardan direnç kırdı. Yazının yazıldığı sırada kur 7.875 $’dan işlem gördü ancak gün içerisinde 7.980 dolara kadar ulaştı.

Wyckoff, Wyckoff Yöntemi olarak adlandırılan, fiyatperformansını analiz etmek için yepyeni bir yöntemin babasıydı. Bitcoin’inpozisyonunu göstermek için bir grafik yükleyen Mahmudov’a göre, en büyük kriptopara birimi zaten dipte yer alıyor.

Örneğin Salı günü 8.000 dolara yakın bir artış BTC / USDiçin Wyckoff açısından bir “SOS” noktasıydı. SOS “güç işareti” anlamına gelirve tipik olarak fiyat düşük noktası gören “bahar” olayını takip eder.

SOS’tan sonra, modele göre, “destek” adı verilen hafif birgeri çekilme, daha fazla kazançtan önce gelmeli.

Wyckoff Yöntemi kullanılarak analiz edilen Bitcoin fiyatı

Birikim Aşaması Bitiyor mu?

Mahmudov, boğa senaryosunun geçerliliğine kişisel olarak neölçüde inandığına dair bir yorum yapmıyor. Zira böylesi bir durumda yaklaşık14.000 dolara ulaştıktan sonra Haziran ayında başlayan Bitcoin için genel birdüşüş trendi tersine çevrilmişti.

Ekim ayı sonunda 9.500 $ seviyesine ulaşan BTC / USD, Aralıkayı ortasında 6.400 $ seviyesine düştü, ancak herkes bu aşamanın gelipgittiğine ikna olmadı.

Bitcoin’in blok ödülünün Mayıs ayında yarıya indirilmesinde,tarihsel olarak doğru bir başka fiyat modeli olan Stok-Akış modeli yaklaşık8.300 dolar fiyata işaret ediyor.

Mahmudov, Bitcoin fiyatının nereye gittiğine dair son dereceiyimser görüşleri ile bilinir. Ağustos ayında, Bitcoin’in şu anki Wyckoffaşaması için kapsayıcı terim olan birikimin zaten gerçekleştiğini söylemişti.

Mahmudov “Kendinizi kısa zaman aralıklarında zekalı yapmaya çalışmayın. Bakışınızı uzaklaştırın ve büyük düşünün. Bana göre, BTC 100 bin dolara gidiyor” diye özetlemişti.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap