Önder Trader: Bitmedi, Bitcoin Bu Düzeylere Düşebilir!

Önder Trader: Bitmedi, Bitcoin Bu Düzeylere Düşebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Önder Trader: Bitmedi, Bitcoin Bu Düzeylere Düşebilir!

Popüler bir kripto analisti, son düşüşe rağmen Bitcoin (BTC)’in gelecekteki fiyat hareketi hakkında iyimser. Yeni bir YouTube videosunda, DataDash sunucusu Nicholas Merten, Bitcoin’in son düşüşünün olayın tamamı olmadığını söylüyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Nicholas Merten, Bitcoin yorumlarını aktardı

Piyasa açısından burada Bitcoin fiyatını aşağı çeken şeyin BTC’lerini piyasada satan insanların meselesi olduğunu düşünen Merten, kısa vadeli ticaret yapan insanlar veya şu ya da bu şekilde balinaların piyasayı hareketlendirmiş olabileceğini belirtiyor.  Merten daha sonra Bitcoin fiyatlarının daha da düşebileceğini, muhtemelen en kötü senaryoda mevcut seviyelerden yüzde 25 daha kayıp yaşanabileceğini söyledi. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Burada gerçekten bir şansımız var ve burada yanlış anlamış olabileceğimizi düşündüğümden daha fazlasını söyleyeceğim. Fiyatlar bu aralığa [yaklaşık 30.000  dolar] düşebilir. Bence bu, kripto için buradaki en kötü durum senaryosu, bu konsolidasyon aralığına geri dönmemiz olur.

BTC Piyasası: Önder Trader: Bitmedi, Bitcoin Bu Düzeylere Düşebilir! 1

BTC 30.000 dolar aralığına düşse bile Merten, yatırımcıların panikleyip varlıklarını satmamaları gerektiğini söylüyor. 30.000-35.000 dolar aralığına geri çekilme olsa da kriptolarınızı satmak için bir neden olmadığını belirtiyor ve yakında bir ralli görüldüğünün altını çiziyor.  Dogecoin’in aya gittiği ve her şeyin yükseldiği 2021 Mart ve Nisan aylarında “biraz şımartıldığımızı” söyleyen Merten, “Her şey çok heyecan verici, görkemli ve muhteşemdi, hiçbir şey ters gidemezdi, kripto gündemdeydi. Şimdi herkes Fed’in açıklamalarından endişe duyuyor, jeopolitik çatışmalar ve hisse senedi piyasaları geri çekiliyor…” diyor.

Genel eğilim yukarı yönlü

Analiste göre herkes size farklı bakış açıları sunabilir, ancak yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, konu kripto olduğunda tarihsel analiz yapmak. Potansiyel bir satın alma fırsatı veya bekleme aşaması gösteren bir yerdeyiz. Ayrıca beklentilerinizi dengeli olacak şekilde ayarlamanın en iyisi olacağını düşünüyor. BTC düşmeye devam etsin ya da etmesin, DataDash sunucusu genel eğilimin hala yukarı doğru olduğunu söylüyor ve aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Nisan ve Mayıs’a girerken, tüm zamanların en yüksek seviyelerini tekrar ziyaret etmeye başlayabileceğimize inanıyoruz. Kısa vadede arayı kapatmaya çalışırken bir süre daha burada devam edebiliriz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap