Onchain bilgilerde olumlu sinyaller: Bitcoin’de neler oluyor?

Onchain bilgilerde olumlu sinyaller: Bitcoin’de neler oluyor?

Paylaş
BTC Piyasası: Onchain bilgilerde olumlu sinyaller: Bitcoin’de neler oluyor?

Kripto varlıklar, bu hafta tekrar dar bir süreç aralığı ve düşük volatilite ile sakin bir seyir izliyor. Düşük süreç hacimleri, yatırımcılar ortasında artan ilgisizlik ve can düşüncesi hissiyatını artırıyor. Lakin onchain tarafında orta vade için biraz daha müspet bilgiler mevcut, neler oluyor bir göz atalım.

Belli 1 gün içerisinde birinci sürecini yapan yeni faal adreslerin yüzdesi 63,11% ile 30 günlük ortalamanın üzerinde seyrediyor, bu yatırım adaptasyonunun arttığının bir göstergesi diyebiliriz.

BTC Piyasası: Onchain bilgilerde olumlu sinyaller: Bitcoin’de neler oluyor? 1

İçerisinde bakiye bulunan toplam adreslerin ise tüm vakitlerin en yükseğinde olduğunu görüyoruz.

BTC Piyasası: Onchain bilgilerde olumlu sinyaller: Bitcoin’de neler oluyor? 2

Piyasada transfer ve takas süreçleri de epeyce düşük bir bantta yatay seyrederken, Hodl eden uzun vadeli yatırımcıların piyasanın dinamiğine daha çok tesir ettiğini görüyoruz. Kısa vadeli yatırımcılar epeyce düşük bir arza sahip iken, uzun vadeli yatırımcıların tuttuğu Bitcoin ölçüsü 14.74M adet ile ATH yapmış durumda.

BTC Piyasası: Onchain bilgilerde olumlu sinyaller: Bitcoin’de neler oluyor? 3

20.300$ realized price ile market mean 29.600$ ortasında 4.81M Bitcoin maliyetlenilmiş olarak gözüküyor. Kısa vadeli yatırımcıların birçoklarının %83.7 oranında ziyanda iken uzan vadeli yatırımcıların ziyanı tüm vakitlerin altında kalarak %26,7 gözüküyor.

BTC Piyasası: Onchain bilgilerde olumlu sinyaller: Bitcoin’de neler oluyor? 4

Özetle epey düşük volatilite ve hacimsizlik içersinde, toplam adres sayısı ve yeni adres sayısı süratli üst istikametli ilerlerken, uzun vadeli yatırımcıların satmaya eğilimli olmadığını, kısa vadeli yatırımcıların ise ziyanda olarak fiyata çok hassas hale geldiğini, ruhsal düzeylerin şimdi geçilmediğini gösteriyor.

En yakın onchain alt dayanağımız 350dma 24.100$, direncimiz ise 111dama 28.200$ düzeylerinden geçmektedir.

Referanslar:

https://www.intotheblock.com/

https://glassnode.com/

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap