OKX borsasının vadeli süreçlerinde kırmızı alarm!

OKX borsasının vadeli süreçlerinde kırmızı alarm!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: OKX borsasının vadeli süreçlerinde kırmızı alarm!

OKX’in vadeli süreçlerinde 45’e kadar iğneler atılan olağandışı fiyat hareketleri borsa kullanıcılarında panik yarattı.

Kripto para borsası OKX, vadeli süreç piyasasındaki dengesizlik ile gündeme oturdu. Sabah saatlerinde uzunluk göstermeye başlayan bu durum, bilhassa de birkaç coin’in fiyat atağı ile duyulmaya başlandı. Birinci olarak Arbitrum’da (ARB) yüzde 13,74’e kadar bir yükseliş yaşandı. Ancak başka kripto para borsalarında bu yükseliş yüzde 6’ya yakın oldu. Olayın en kritik tarafıysa Teller (TRB) ve Storj’da (STORJ) görüldü.

Ulaş Utku Bozdoğan: OKX borsasının vadeli süreçlerinde kırmızı alarm! 1

Yüzde 45’e yakın volatilite gözlemlendi!

Diğer kripto para borsalarına nazaran çok daha volatil paritelere sahip olan OKX, bu mevzuyla ilgili sadece kullanıcılardan değil birçok fenomenden de tenkit aldı. ARB’deki hareketlilik inanılmaz bir orana sahip olmasa da, TRB’de yüzde 43,70 STORJ’da ise yüzde 25,16 oranında bir çöküş kayıtlara geçti.

Ulaş Utku Bozdoğan: OKX borsasının vadeli süreçlerinde kırmızı alarm! 2

Konu hakkında X üzerinden bir gönderi yayımlayan OKX, “Piyasalarımızda bir düzensizlik tespit ettik ve sorunu birkaç dakika içinde derhal çözdük.” dedi. Müşteri hizmetleri ve çeşitli gruplarının husus üzerinde çalışmalara devam ettiğini belirten borsa, yaşanılan kayıpların da telafi edileeğini belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap