Ödeme dalında faaliyet gösteren altcoin projesi büyük bir duyuruya hazırlanıyor

Ödeme dalında faaliyet gösteren altcoin projesi büyük bir duyuruya hazırlanıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Ödeme dalında faaliyet gösteren altcoin projesi büyük bir duyuruya hazırlanıyor

Investing.com – Kripto sanayisinde ödeme kesiminde faaliyet gösteren ve bu alanda önder Blockchain şirketi Ripple’ın en büyük rakibi olan Stellar, geçen hafta X üzerinden çığır açan bir gelişmeye günler kaldığını duyurmuştu.

Bu duyuru, XLM’ye olan talebi süratli biçimde artırdı ve kripto para, geçen hafta piyasadan olumlu ayrışarak %12 bandında yükselişle 0,13 dolar bandına kadar yükseldi. 7 Eylül’de fazla ipucu içermeyen, lakin heyecan yaratan duyuruda Stellar’ın 5 gün içinde gerçek dünyaya taşınacağı bildirildi. Bu bildirime nazaran takımın yarına kadar oyun değiştirici olarak nitelendirdiği gelişmenin ayrıntılarını sunması bekleniyor.

Bununla birlikte Stellar’ın emin adımlarla yoluna devam ettiği görülüyor. Milletlerarası ödemeleri daha kolay ve daha düşük maliyetli biçimde gerçekleştirme vizyonuna sahip Stellar’ın en çok bilinen büyük iş birlikçileri ortasında USDC ihraççıcı Circle ile birikte memleketler arası fon transfer şirketi MoneyGram bulunuyor. MoneyGram, geçmiş yıllarda Ripple ile kıymetli bir paydaşlık yapmıştı, fakat SEC’in Ripple’a dava açmasının akabinde mutabakattan çekilen şirket, rotasını Stellar’a çevirdi. Geçtiğimiz ay ise Stellar, MoneyGram’ın azınlık payını alarak fon transfer şirketiyle bağlarını uygunca güçlendirdi.

Şu an Stellar’ın büyük duyurusu heyecanla beklenirken piyasada mevzuyla ilgili birçok spekülasyon yapılıyor. Bunlar ortasında en çarpıcı olanı ise geçtiğimiz günlerde toplumsal medya platformu X için kripto ödeme lisansının alınmasından sonra Elon Musk’ın XLM’yi X’e entegre edebileceği söylentisi. Yeniden de bu mevzuda her iki taraftan da kâfi bir ipucu gelmediği için XLM yatırımcıları yarına kadar yapılması beklenen duyuruyu heyecanla beklemeye devam ediyor.

Stellar tarafından yapılacak duyurunun büyüklüğüne nazaran XLM, negatif bir görünüme sahip kripto para piyasalarından olumlu ayrışarak süratli halde yükselebilir. Fakat duyurunun gecikmesi ya da beklentileri karşılamaması ise kripto parada satışların hızlanmasına neden olabilir.

XLM’de son durum

Stellar (XLM), şu an 3,53 milyar dolar piyasa kıymetiyle 19. sırada yer alıyor. Haftaya %3,5 oranında bir geri çekilmeyle başlayan kripto para, geçen hafta 5 haftalık düşüş serisinin akabinde %12 bandında yükselerek 0,1348 dolara kadar çıktı. Bugün bir ölçü kâr satışları görülen XLM’nin %3,5 oranında düşüşle 0,126 dolar bandında el değiştirdiği görülüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap