Nvidia’nın güçlü sonuçlarının akabinde Yapay Zeka token’ları çıkarlarını koruyor

Nvidia’nın güçlü sonuçlarının akabinde Yapay Zeka token’ları çıkarlarını koruyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Nvidia’nın güçlü sonuçlarının akabinde Yapay Zeka token’ları çıkarlarını koruyor

Yapay zeka (AI) tabanlı kripto para üniteleri, NVIDIA Corporation‘ın ikinci çeyrek yarar varsayımlarını geride bırakmasıyla, yüksek yararlar kaydetmeye devam ediyor. Gelişme, AI trendinin kalıcılığına işaret ediyor.

FactSet datalarına nazaran Nvidia, 11,19 milyar dolarlık konsensüs varsayımlarına karşılık ikinci çeyrek gelirini 13,51 milyar dolar olarak bildirdi. Şirketin pay başına çıkarı 2,70 dolara ulaştı ve 2,08 dolarlık varsayımları geride bıraktı. Çip üreticisi, 12,59 milyar dolarlık iddialara karşı üçüncü çeyrekte yaklaşık 16 milyar dolara ulaşmayı beklediklerini açıkladı.

Nvidia’nın kurucusu ve CEO’su Jensen Huang, yaptığı basın açıklamasında, “Dünya çapındaki şirketler genel maksatlı (general purpose) yapay zekadan hızlandırılmış bilgi süreç ve üretken yapay zekaya geçiş yapıyor. Rekabet, üretken yapay zekayı kimin daha verimli benimseyeceğine yanlışsız kayıyor.” dedi.

FET, GRT, INJ, RNDR ve AGIX üzere yapay zeka token’ları, son 24 saat içinde yüzde 4’ten fazla arttı ve CoinDesk Piyasa Endeksinin (CMI) yüzde 3’lük kıymetinden daha düzgün performans gösterdi.

Nvidia payları, ABD’de mesai sonrası süreçlerde yüzde 7’den fazla yükselerek genelde yüzde 3’lük bir kıymet artışı kaydetti. TradingView datalarına nazaran pay senedi bu yıl yüzde 200’den fazla yükseldi.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap