Nvb Hollanda – Estonya Biletlerine Blockchain Damgası

Nvb Hollanda – Estonya Biletlerine Blockchain Damgası

Paylaş
Nvb Hollanda – Estonya Biletlerine Blockchain Damgası

Kriptokoin – KNVB, Hollanda ve Estonya arasındaki Avrupa Şampiyonası eleme serisinin bitmesiyle ilgili bir dizi ilginç deney yapıyor. Ronald Koeman’ın kadrosuna değinmiyoruz, ancak destekçilerin biletlerini Johan Cruijff Arenasına girmek için kullanma şekilleri ilginç.

Kim bilir, bu baskı biletlerinin artmaması yönünde atılmış ilk adım olabilir.

Bilet Dolandırıcılığına Son

KNVB bir süredir siyah kaçakçılığın ve bilet sahtekarlığının azaltılması için çalışıyor. Şimdi küçük bir hizmet, blockchain teknolojisine dayanan küçük bir grup destekçi ile test ediliyor. Bu size sihir gibi gelebilir, ancak pratikte çok da kötü değil.

Deneye katılan taraftarlar, biletleriyle birlikte bir PDF dosyası almazlar, ancak erişim hakkı bir uygulama aracılığıyla verilir. Birinin girdiği barkod, destekçisi tarafından ancak stadyumun yakınında olduğunda etkinleştirilebilir.

Etkinleştirme, yalnızca destekçi belirlenmiş bir süre zarfında ve JC Arena çevresindeki belirli bir alandaysa çalışır. Bu, örneğin, bir bileti beş kez yeniden satmayı imkansız kılarken, giriş bileti hala KNVB’nin kuralları dahilinde transfer edilebilir.

Tamam kabul ediyoruz ki bu gelişme, ilginç. Ajax Life’da JC Arena’da işleri kontrol ettik. Bu uygulamayı kullanırsanız, artık biletinizi yazdırmanız gerekmez. Ve kulaklarımızı sola ve sağa koyarsak, Ajax’ı dinlemek artık zor değil.

Yenilikçi Çözümler

Bu testin JC Arena ile işbirliği içinde yapıldığını ve “Oyun Mücadelesini Değiştir” den geldiğini düşündüğünüzde, işler anlaşılmaya başlıyor. Bu yılın başında, stadyum ziyaretini sadece taraftarlar için daha keyifli hale getirecek yenilikçi çözümler geliştirmek için JC Arena, KNVB, Ajax ve ID&T tarafından çeşitli firmalara meydan okundu.

En çekici konseptler JC Arena’da test ediliyor ve başarılı olursa Avrupa Bölgesel Kalkınma Fonu yardımı ile daha da geliştirilecek. Ajax aynı zamanda “Oyun Mücadelesini Değiştir”e de katıldığı için, dijital biletlerle yapılan bu deneyin sonucu, JC Arena’yı çoğunlukla Ajax nedeniyle ziyaret eden taraftarlar için de önemli.

JC Arena sözcüsü Ajax Life ile “KNVB ile işbirliği içinde bir test yapma fırsatı ortaya çıktı, ancak Ajax’ın kendisi de iyileştirmeler uygulama fırsatlarını araştırıyor. Bu deneyden bir şey öğrenirsek, sonuçlar kulüple de paylaşılır” açıklamasını yapıyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap