Nomura takviyeli kripto saklama şirketi Komainu, Dubai’den lisans aldı

Nomura takviyeli kripto saklama şirketi Komainu, Dubai’den lisans aldı

Paylaş
BTC Piyasası: Nomura takviyeli kripto saklama şirketi Komainu, Dubai’den lisans aldı

Nomura, Ledger ve CoinShares’in kripto para saklama alanında ortak teşebbüsü olan Komainu, Dubai’deki Sanal Varlık Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) bir işletme lisansı aldı.

Artık şirket, ülkede bulunan müşterilere kurumsal staking ve teminat idaresi de dahil olmak üzere tüm dijital varlık saklama hizmetlerini sunabilir. Ayrıyeten Komainu, Komainu Connect platformu aracılığıyla müşterilere dijital varlıklarını teminat olarak kullanma imkanı sağlayacak.

Ülkenin, kripto dalının ilgisini çekmeye yönelik çalışmaları devam ediyor.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mart 2022’de VARA’yı dünyanın birinci bağımsız kripto düzenleyicisi olarak ilan etti. Finansal hizmetler devi Nomura’nın dijital varlık iştiraki Laser Digital, bu ayın başlarında VARA’dan bir işletme lisansı aldı. Tıpkı halde dünyanın en büyük kripto borsası Binance, temmuz ayında Dubai’de faaliyet göstermek üzere lisans almayı başardı.

Komainu’nun strateji lideri Sebastian Widmann, “Fonların ve borsa lansmanlarının varlıklarda yol açtığı bu yükselişte muazzam fırsatlar görüyoruz.” dedi.

Haziran 2020’de piyasaya sürülen Komainu; borsalara, finansal kurumlara, varlık yöneticilerine, şirketlere ve devlet kurumlarına kripto saklama hizmetleri sunuyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap