Nijerya’nın Kripto Planları

Nijerya’nın Kripto Planları

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Nijerya’nın Kripto Planları

Nijerya, varlık dayanaklı token’lara müsaade verebilir lakin kriptoya müsaade vermeyebilir.

Kripto para kesiminin yaygınlaşmasının akabinde hükümetlerin bahis özelinde atacağı adımlar da merak konusu. Bununla birlikte Nijerya‘nın SEC’inden yeni açıklamalar geldi.

Nijerya’nın SEC’i Kripto Konusunda Açıklamarda Bulundu

Bir rapora nazaran, Nijerya‘nın SEC’i varlığa dayalı token’lara süreç yapan borsalara yetki vermeyi düşünüyor. Buna rağmen, ülkenin merkez bankası tarafından kısıtlanan kripto ticaretinde yer alan firmalar için rastgele bir uygulama olmayacak.

Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora nazaran Nijerya’daki düzenleyiciler, pay senedi, borç ve mülk üzere varlıklarla desteklenen token ticareti yapan dijital borsalara lisans vermeyi düşünüyor fakat kripto ticaretine müsaade verme planları şimdi bulunmuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Nijerya’nın Kripto Planları 1

Nijerya Menkul Değerler ve Borsa Komitesi menkul değerler ve yatırım hizmetleri lideri Abdulkadir Abbas açıklamalarında şu sözleri kullandı:

“Bir düzenleyici olarak, karmaşık olanlara geçmeden evvel her vakit çok kolay ve net bir teklifle başlamak isteriz.”

Rapora nazaran Nijerya’daki SEC, dijital borsalar için müracaatları sürece koymaya başladı. Nijerya merkez bankası bir müddettir ülkede kripto ticaretini kısıtladı. Fakat ülkedeki işler değişmeye başlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap