Nijerya’dan Kapanma Kararı: Bu Kripto Platformu Tarih Verdi!

Nijerya’dan Kapanma Kararı: Bu Kripto Platformu Tarih Verdi!

Paylaş
BTC Piyasası: Nijerya’dan Kapanma Kararı: Bu Kripto Platformu Tarih Verdi!

Nijeryalı toplumsal ödeme uygulaması Bundle, kripto para borsası kolunu kapattığını duyurdu. Nisan ayında, ülkenin bir başka kripto ödeme teşebbüsü LazerPay faaliyetlerini durdurmuştu.

Nijeryalı bir kripto platformu daha kapanma kararı aldı

20 Temmuz tarihli açıklamaya nazaran Bundle, hissedarların Cashlink’e odaklanacak formda yine yapılandırma kararının bir kesimi olarak borsa hizmetlerinin faaliyetlerini durduracağını söyledi. Nijeryalı şirket, paydaşlarının talebi doğrultusunda P2P ödeme platformu Cashlink’e yöneliyor. Bu karar nedeniyle borsa hizmeti Bundle’ın faaliyetlerini sonlandırıyor.

Şirket, hissedarlarının Web3 ve Blockchain topluluğunun büyümesine ve ödeme tahlillerine odaklanmak istediğini açıkladı. Bu değişim nedeniyle Bundle artık yeni kullanıcı kabul etmiyor. Şirket, resmi açıklamada, kullanıcıların Bundle’a para yatıramayacaklarını ve transfer yapamayacaklarını bildirdi. Çekim süreçleri yalnızca Nijerya nairası yahut fiat para üniteleri üzerinden gerçekleşecek.

Son tarih 12 Eylül

Açıklamaya nazaran, tüm Bundle kullanıcılarının varlıklarını 12 Eylül 2023 tarihinde yahut öncesinde uygulamadan çekmeleri gerekiyor. Lakin şirket, Nijerya, Gana, Kenya ve öteki frankofon konuşulan ülkelerdeki kullanıcılarının varlıklarını başarılı bir formda geri çekmeleri için gerekli adımları belirtti.

Bu pozisyonlardaki kullanıcılar, paralarını Bundle’dan rastgele bir tercih edilen borsaya çekebilirler. Nijeryalı kullanıcılar, Cashlink kullanarak naira çekebilirler. Bununla birlikte, P2P ekspres yoluyla banka hesaplarına para aktarabilirler. Bakiyeleri 10 doların altındaysa, para çekmek için sağlanan ilişkiyi kullanabilecekler.

BTC Piyasası: Nijerya’dan Kapanma Kararı: Bu Kripto Platformu Tarih Verdi! 1

Nijeryalı ödeme teşebbüsü LazerPay’de faaliyetlerini durdurmuştu

Nisan ayında, ülkenin bir başka kripto ödeme teşebbüsü LazerPay’de kapanma kararı aldı. Kapanma nedeni bu sefer şirketin kâfi ölçü fon akışı sağlayamamasından kaynaklandı. Lazerpay’in kurucusu ve CEO’su Emmanuel Njoku, şirketin bir fonlama tipinde fon toplayamaması nedeniyle teşebbüsü kapatma kararı gerekliydi.

Njoku yaptığı açıklamada, “Kurduğumuz ilişki ve platformumuzun kripto ekosisteminde yarattığı tesir için son derece minnettarız. Işıkları olabildiğince uzun müddet açık tutmak için çok çaba ettik fakat maalesef artık kapatmamız gereken noktadayız.”

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Afrika kripto alanı son vakitlerde bir karışıklık dalgasıyla sarsılıyor. Tekrar Nisan ayında, P2P kripto para piyasası Paxful’un kapatılması, dünya çapındaki topluluğunu alternatifler aramaya itti. 4 Nisan’da Paxful, faaliyetlerini durduracağını açıkladı. Kurucu ve CEO Ray Youssef’in bloguna nazaran bu kararın nedeni, “kilit işçinin ayrılması” ve düzenleyici ortamdı.

Kapanmalar, Nijerya kripto topluluğunu değerli ölçüde etkiliyor

Chainalysis’in raporuna nazaran Nijerya, 154 ülke ortasında kripto kabulü ve kullanımında sekizinci sırada yer aldı. Nijerya’da kripto kabulü ve kullanımı, Paxful öncülüğünde gerçekleşti. Platformun kapanması kullanıcıların kripto erişimi hayli kısıtladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap