NFT piyasasında düşüş devam ediyor

NFT piyasasında düşüş devam ediyor

Paylaş
BTC Piyasası: NFT piyasasında düşüş devam ediyor

Son boğa döneminin beğenilen Blockchain eseri olan NFT’lerde süreç hacimleri gün geçtikçe düşüyor.

Blockchain bilgi firmalarına nazaran NFT pazarlarındaki süreç hacimleri gün geçtikçe düşüyor. Bilgiler en büyük sebebin piyasaya azalan isteği işaret ediyor.

NFT piyasasına azalan istek süreç hacimlerini düşürüyor

NFT piyasası, son vakitlerde borç verme ve ticaret piyasasındaki azalan coşku nedeniyle bir darbe daha aldı. Önde gelen koleksiyonlardan CryptoPunks’ın satış hacmi son 30 günde yüzde 50 düşerken, Bored Ape Yacht Club’ın satış hacmi yüzde 42 düştü. NFT’lerin ortalama satış fiyatları da yüzde 20 indirimli olarak gözlemlendi.

Düşüşün bir nedeni, sahneye sıfır hürlük ve token sunarak teşvik edilen Blur token’ı oldu. Lakin bu token’ın fiyatı son vakitlerde düşüş yaşadı ve altta yatan NFT’ler için talebi de azaldı.

BTC Piyasası: NFT piyasasında düşüş devam ediyor 1

NFT piyasasındaki düşüş, araştırmacı DappRadar’a nazaran, süreç hacminde de görüldü. 24 Temmuz haftasında NFT süreç hacmi üç hafta öncesine nazaran yüzde 68 düşüşle 57,5 milyon dolara geriledi.

Birçok analist, piyasanın daha fazla düşüş yaşayamayacağını düşünüyor lakin likiditenin azaldığı belirtiliyor. İkinci çeyrekte NFT süreç hacminde yaşanan yüzde 38’lik düşüş, piyasadaki zorluğun bir göstergesi olarak öne çıkıyor.

Tüm bu bilgiler, NFT piyasasının şu anda güçlü bir devirden geçtiğini ve gelecekte nasıl şekilleneceğini yakından izlemek gerektiğini gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap