New York’un AG Ofisi Ek Yetki İstiyor

New York’un AG Ofisi Ek Yetki İstiyor

Paylaş
BTC Piyasası: New York’un AG Ofisi Ek Yetki İstiyor

New York AG’nin ofisi, kripto firmaları üzerinde ek yetki istiyor.

New York Başsavcısı Letitia James tarafından önerilen bir yasa tasarısına nazaran, kripto borsalarının dolandırıcılık kurbanı olan kullanıcılara tazminat ödemesi gerekebilir.

New York Başsavcısı Kripto Firmaları için Ek Yetki İstedi

New York başsavcısı Letitia James’in Başsavcılığına kripto sanayisini düzenlemek için daha fazla yetki verecek bir yasa önerdiği bildirildi.

BTC Piyasası: New York’un AG Ofisi Ek Yetki İstiyor 1

5 Mayıs tarihli bir duyuruda, New York AG’nin ofisi, eyaletin 2023 yasama oturumunda Kripto Düzenleme, Müdafaa, Şeffaflık ve Nezaret Yasası yahut CRPTO isimli bir yasa tasarısı sunmayı planladı. Önerilen yasa, New York yetkililerine mahkeme celbi çıkarma, eyalet maddelerini ihlal eden kripto firmaları için sivil cezalar uygulama ve dolandırıcılık yahut yasadışı faaliyetlerde bulunduğu sav edilen şirketleri kapatma yetkisini kapsıyor.

Başsavcı James açıklamalarında şu tabirleri kullandı:

“Kripto para sanayisindeki dolandırıcılık, çok uzun müddettir yatırımcıların yüz milyarlarca kaybetmesine neden oldu ve en çok düşük gelirli yatırımcılar acı çekti. Bankalar ve başka finansal hizmetler düzenleniyor. Kripto para ünitesi sanayisi de o denli olmalı.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap