Ne DOGE Ne de BTC! Elon Musk Bu Coinden Bahsetti!

Ne DOGE Ne de BTC! Elon Musk Bu Coinden Bahsetti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ne DOGE Ne de BTC! Elon Musk Bu Coinden Bahsetti!

Tesla ve Twitter işvereni Elon Musk, bugün DOGE ve BTC yerine alışılmışın dışında bir kripto para üniteden bahsetti.

Elon Musk, X-App için yeni logoyu tanıttı

Twitter işvereni Pazar günü yeni hepsi bir ortada bir uygulama olacak X-App için güncelleme yaptı. Uygun bir logo bulduğunda platformu çabucak hayata geçireceğini bildirdi. Hafta başında, Twitter, kullanıcılarının karşısında beklenen yeni logo ile çıktı. Twitter yavaşça X-App’e yanlışsız geçerken, ‘markalaşma’ ile ilgili tartışmalar yeni kripto paraları ağırlıyor.

Twitter’dan @dinkin_flickaa, son logo değişikliğinin akabinde Musk’a, “Twitter bir eşek olarak yine markalaşabilir, lakin ben yeniden de günde 6 saat vakit geçiriyorum” diye yazdı. Musk bu yoruma Nisan ayında yaşananlarla yanıt verdi…

3 Nisan’da Twitter, her zamanki mavi kuş logosunu birdenbire Dogecoin’in görseli ile değiştirdi. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, bu atak DOGE fiyatında %90’un üzerinde fiyat artışına yol açtı.

@dinkin_flickaa’ın yorumuna cevap olarak Musk, “Bir mühlet Shiba Inu köpeği olarak yine markalaştık. Ancak etkisizdi” diye yazdı. “Shiba Inu” Japonya kökenli bir av köpeği tipidir. Japonya’ya has orjinal ve farklı spitz köpek ırkının en küçüğüdür. Dogecoin (DOGE) bu köpek cinsini logo kullanırken, rakibi Shiba Inu (SHIB) isim olarak kullanıyor. Bu nedenle köpek ırkından bahsedilen her konuşma dolaylı olarak yer alıyor.

Bir Shiba Inu üyesi yeni bir SHIB temalı platform önerdi

Elon Musk’un dahil olduğu üstteki sohbet Twitter’da 1 milyonun üzerinde görüntülenme aldı. Bunlardan biri olan SHIB topluluğu üyesi VetKusama, “Tamam, o vakit şöyle bir yol takip edebilirsiniz: Blockchain’e bağlı Shiba Inu temalı bir platform” diyerek olayı kendi tarafına çekti.

Musk, Dogecoin, Baby Doge Coin, Shiba Inu ve Pepe üzere meme projeleri hakkında tweet atmış ve bunlara tweetlerinde sıkça yer vermişti. Direkt kabul ettiği Dogecoin’in tersine, Shiba Inu ve başka altcoinlerden sadece dolaylı olarak bahsetti.

Shiba Inu’nun üçüncü yıldönümü yaklaşıyor

Bir öteki Shiba Inu üyesi Mazrael, Twitter’da Shiba Inu’nun önümüzdeki altı gün içinde üç yaşına girmesinden duyduğu heyecanı lisana getiriyor. Mazrael, Shiba Inu’nun 31 Temmuz 2020’de konuşlandırıldığı vakte ilişkin bir ekran imgesini paylaştı. Buna, “Sadece 6 gün içinde, sevgili Shiba Inu’muz üç yaşına giriyor” diye ekledi. Mazrael, Shiba Inu projesinin muvaffakiyetlerinin altını çiziyor: “Ne inanılmaz bir seyahat. ‘Meme’den eksiksiz bir ekosisteme. Metaverse, oyun, kazanmak için oyun, yiyecek, giyecek, fizik ve çok daha fazlası.”

Bu esnada, SHIB fiyatı gün içi %0,50’nin üzerinde artışla 0.000007803 dolardan süreç görüyor. Merakla beklenen Shibarium ile ilgili detaylar 13-17 Ağustos tarihlerinde ortaya çıkacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap