NBA’den Spencer Dinwiddie’nin Platformu Kullanıcıyla Buluşuyor

NBA’den Spencer Dinwiddie’nin Platformu Kullanıcıyla Buluşuyor

Paylaş
NBA’den Spencer Dinwiddie’nin Platformu Kullanıcıyla Buluşuyor

Brooklyn Nets oyuncusu Spencer Dinwiddie bu hafta 13 ocak’ta, tokenize yatırım aracının piyasaya sürüleceğini açıkladı. Ünlü basketbolcunun bu platform sebebiyle NBA’in profesyonel basketbol liginden atılabileceği ifade edilmişti.

Dinwiddie’nin Token’ı

Spencer Dinwiddie 10 Ocak’ta Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Spencer Dinwiddie tahvili 13 Ocak’ta piyasaya çıkıyor. Ayrıca 8 taraftarı da ASW’ye götüreceğim. #NBAVote” ifadelerini kullandı.

Bunun yanında CEO Carlos Domingo‘nun daha önce Twitter üzerinden açıkladığı gibi bahsi geçen token’ın, menkul kıymet token platformu Securitize’in yardımıyla piyasaya sürüleceği biliniyor. Domingo’nun konuyla ilgili The Block’a yaptığı açıklamalara göre, ilk tahvil Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışan bir dijital transfer aracısı tarafından yönetilecek. Bunun yanında Domingo açıklamalarında şu ifadeleri kullanıyor:

Umarım çok daha fazlası gelir.

Bu fikir ilk olarak 2019 yılının Ekim ayında, Dinwiddie’nin Ethereum tabanlı bir yatırım platformu olan DREAM Fan Shares‘in SD8 coin’i adı verilen 90 token satma planını açıkladığı zaman ortaya çıktı.

NBA’in Tepkisi

Ancak bunların yanında NBA, token’laştırma platformunun NBA oyuncularının toplu iş anlaşmasını ihlal edeceğini iddia ederek Dinwiddie’nin bu hamlesinden pek de memnun olmadıklarını açıkladı. Forbes’un yaptığı açıklamalara göre Dinwiddie’nin bu kararı tam anlamıyla bir kumar oynamak ve anlaşmasının fesh edilmesine sebebiyet verebilir. NBA’in konuyla ilgili yaptığı açıklamaları daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaşmıştık.

Öte yandan son üç ay içinde Dinwiddie NBA’nın hukuk ekibiyle birkaç görüşme yaptı ve Nets oyuncusu nihayetinde üçüncü yılda potansiyel olarak daha yüksek temettü vaadini kaldırmaya karar verdi.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap