NBA yıldızı Stephen Curry: Kripto oyununa ben de başlıyorum

NBA yıldızı Stephen Curry: Kripto oyununa ben de başlıyorum

Paylaş
Uzman Coin: NBA yıldızı Stephen Curry: Kripto oyununa ben de başlıyorum

El Salvador’un Bitcoin’i yasal para ilân ettiği, NFT çılgınlığının arttığı şu günlerde kripto para endüstrisi bir ünlüyü daha kazandı. NBA ve dünyanın en iyi basketbolcularından biri olan Stephen Curry, Twitter hesabından kripto para sektörüne dahil olduğunu açıkladı:

“Kripto oyununa ben de başlıyorum. Önerisi olan var mı?”

Michael Saylor’dan cevap geldi

Ünlü oyuncunun “Öneriniz var mı?” sorusuna ise Bitcoin maksimalisti olan ve her defasında en büyük kripto paranın önemini vurgulayan Michael Saylor cevap verdi. Bugüne kadar 3 milyar dolardan fazla Bitcoin aldığını belirten Saylor şu ifadeleri kullandı:

“Steph, senin sorduğun soru hakkında binlerce saat düşündüm ve en sonunda Bitcoin’i seçtim. Bitcoin’in dijital emlak olduğunu düşünüyorum. Hope.com’da, çokça ücretsiz Bitcoin eğitim videosu paylaştım. (Ya da bana DM gönderebilirsin)”

180 bin dolara NFT aldı

Hatırlanacağı üzere son dönemin çılgınlık seviyesinde ilgi toplayan endüstrisi NFT’lere de Curry’nin büyük ilgisi var. 33 yaşındaki oyuncu geçtiğimiz hafta “Bored Ape Yat Kulübü”nün NFT’lerinden bii için 55 ETH (yaklaşık 180 bin dolar) ödeme yapmıştı.

Özellikle ABD’de milyonlarca hayranı bulunan Curry’nin, kripto para sektörüne dahil olması, hem diğer sporcuları hem de kitleleri etkilemesi açısından büyük önem taşıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap