Nansen, CZ Sonrası Çarpıcı Binance Raporunu Açıkladı!

Nansen, CZ Sonrası Çarpıcı Binance Raporunu Açıkladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Nansen, CZ Sonrası Çarpıcı Binance Raporunu Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Kasım ayının en değerli gündemlerinden birisiydi. Dev kripto borsası, ABD otoriteleriyle yüksek meblağlı bir mutabakat yaptı. Bunun akabinde Binance’la özdeşleşmiş olan kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, mutabakat kapsamında koltuğundan kalktı. Bu gelişme, borsadaki para çekilişlerinde önemli artışı da tetikledi. Analitik platformu Nansen, CZ sonrası son durumu kıymetlendirdi.

Binance için her zamanki iş mi?

Nansen, Binance’in bilgilerini değerlendirirken “Her zamanki üzere iş” diye yazdı. Analitik platformuna nazaran, geçen hafta Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı (DOJ) ile yaptığı 4,3 milyar dolarlık mutabakatın akabinde kripto borsası Binance’ten para çekme süreçlerinin büyük ölçüde azaldığı görülüyor.

Nansen dataları, Binance’in son yedi günde Ethereum mevduatlarında 87,4 milyon dolarlık net giriş olduğunu gösteriyor. Bu ortada, Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Avalanche (AVAX) ve Polygon’u (MATIC) içeren multi-chain tokenlerin net çekilişi birebir devirde toplam 59,2 milyon dolar oldu. Binance kullanıcıları 4,3 milyar dolarlık mutabakatın akabinde borsadan 1 milyar dolardan fazla para çekti.

Son yaşananlar kullanıcıları çok fazla etkilemedi!

Nansen bilgilerine nazaran, şimdiye kadar Binance kullanıcıları borsadan 7,62 milyar dolardan fazla para çekti. Lakin kullanıcılar, birebir vakitte 7,56 milyar dolarlık kripto varlık yatırdı. Binance’in BNB Smart Chain’in tokenı BNB’nin kıymeti geçtiğimiz ay büyük ölçüde değişmeyerek 227 dolarda kaldı. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, mutabakatın çabucak akabinde Changpeng Zhao, Binance CEO’luğundan istifa etti. Buna ek olarak 29 Kasım’da Binance.US idare şurası başkanlığından da ayrıldı.

Anlaşmanın bir modülü olarak Changpeng Zhao kara para aklama cürmünü kabul etti. Ayrıyeten, federal ceza kurallarının nasıl yorumlandığına bağlı olarak 18 aydan 10 yıla kadar mahpus cezasıyla karşı karşıya. Mahkeme, muhtemelen bahse mevzu cezayı 2024 Şubat ayında kıymetlendirecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Nansen, CZ Sonrası Çarpıcı Binance Raporunu Açıkladı! 1

Yeni Binance CEO’su inancı sağlamaya çalışıyor

Binance’in eski global bölgesel piyasalar lideri Richard Teng, Zhao’nun ayrılmasının akabinde CEO koltuğuna oturdu. Teng, CEO olarak yayınladığı birinci blog yazısında, “Artan finansal iştirak, hudut ötesi havaleler ve azalan süreç maliyetleri üzere Blockchain vaatlerine derinden bağlıyım. Ayrıyeten bireylerin kendi ferdî bilgileri üzerinde daha fazla denetim sahibi olmalarını sağlama fırsatını da görüyorum.” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap