Nam Salan Analist: Bitcoin ve Bu Altcoin’de Boğayım!

Nam Salan Analist: Bitcoin ve Bu Altcoin’de Boğayım!

Paylaş
BTC Piyasası: Nam Salan Analist: Bitcoin ve Bu Altcoin’de Boğayım!

Haziran ayında Bitcoin’in tepe yaptıktan sonra 29.000 dolara döneceğini evvelce bildiren Pentoshi, boğa beklentilerini güncelledi. En son tahlillerinde, Bitcoin ile birlikte yükselişe geçmesini beklediği bir altcoin projesine yer verdi.

Pentoshi, Solana (SOL) boğalarının inançta olduğunu söylüyor

Gizemli teknik analist, SOL fiyatı 22,30 doların üzerinde kaldığı sürece yükseliş için ülkü tabanda olacağını düşünüyor.

Geçen yılın FTX iflasıyla sert bir darbe alan SOL, Haziran’ın taban düzeyi olan 12.80 dolardan bu yana büyük bir ralli yaptı. Şu anda aylık bazda %40 artış gösterdiği 25 doların üzerinde süreç görüyor. Pentoshi, 22,30 doların kaldığımız sürece boğa piyasasının geçerli olacağını söylüyor.

Diğer yandan, SOL fiyatı 22. 30 dolardaki kilit düzeyin altına düşerse, muhtemelen 20 dolar takviye tabanına kadar gerileyecek. Bu dayanak düzeyi, aşağıdaki grafikte görüldüğü üzere SOL grafiğinde çok aylı bir alçalan trend çizgisini temsil ediyor. Pentoshi, 22.30 doların akabinde sırada 20 doların olacağını kestirim ediyor.

BTC Piyasası: Nam Salan Analist: Bitcoin ve Bu Altcoin’de Boğayım! 1

’25 dolar birinci kritik destek’

Pentoshi, kestirimlerini belirlemek için Solana’nın fiyat hareketinin geniş vakit dilimlerini yakından izliyor. Grafiğine nazaran, Solana 25 dolar düzeyinin altına düşmeye başlarsa, bir sonraki kilit dayanak düzeyi 22,30 dolar olacak. Bu düzey, 20 dolar öncesinde son dayanak bölgesini temsil ediyor. Pentoshi’ye nazaran:

SOL, genel olarak uzun vade konusunda çok yapan görünüyor. Şimdilik bir sapma olabilir. İçeriyi tekrar kapatmaya başlarsak, sonra 22.30 dolara bakacağım.

BTC Piyasası: Nam Salan Analist: Bitcoin ve Bu Altcoin’de Boğayım! 2

Bitcoin için durum daha kritik

Pentoshi daha sonra Bitcoin’in grafiğine göz attı. Önder kripto haftalardır yatay bir yer hareket ediyor. Teknik analiste nazaran boğalar, bir yükseliş hareketi için birinci olarak 29.700 doları geri almalılar. Aksi takdirde analist yeni tabanları ziyaret edeceğimizi söylüyor:

BTC’nin 29.700 doları geri aldığını ve üzerinde kapanışını görmek istiyorum. On-chain hareketlerin dışında çok yavaş bir beş-altı hafta oldu… Burada benim için uzun müddet iki seçenek var. Vilayetli 29.700 doları geri almak. Olmazsa daha düşük düzeylerle karşı karşıyayız.

BTC Piyasası: Nam Salan Analist: Bitcoin ve Bu Altcoin’de Boğayım! 3

Bitcoin on-chain metriklerde üstünlük elde ediyor

Pentoshi’nin bahsettiği üzere, BTC fiyatı haftalardır sakinken on-chain tarafında kimi olumlu gelişmeler kaydetti. Glassnodealerts’ın raporuna nazaran, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in kârlı Harcanmayan Süreçlerinin (UTXO) sayısının bir ayın en düşük düzeyine ulaştı. O sırada metriğin bedeli 129.682.989,738 idi.

Bununla birlikte Glassnode, Bitcoin topluluğunu artan sıfır olmayan adres sayısı konusunda da uyardı. Bunagöre, Bitcoin’in sıfır olmayan adresleri son vakitlerde ATH düzeyi olan 47.777.267’ye ulaştı. Bu sayı, artışta olduğu gözlemlenen metrikte istikrarlı bir yükselişe işaret ediyor. Bir evvelki ATH, 24 saat evvel 47.773.890 olarak kaydedilmişti. Btcpiyasasi.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere, Bitcoin’in teknik açıdan boğa sinyali verdiği düşünen analistlerde var.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap