Nam Salan Analist Açıkladı! Bitcoin İçin Bunları Bekleyin

Nam Salan Analist Açıkladı! Bitcoin İçin Bunları Bekleyin

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Nam Salan Analist Açıkladı! Bitcoin İçin Bunları Bekleyin

Mevcut Bitcoin ve altcoin ortamı ürkütücü derecede sessiz durumda. Ayrıyeten birçok kişinin güçlü bir boğa döngüsü günlerinin uzak bir anı olup olmadığını merak etmesine neden oluyor. Kripto para piyasasını şekillendiren tarihi modeller göz önüne alındığında bu anlaşılabilir bir his. Bu türlü bir durum içinde analist Michaël van de Poppe Bitcoin ayı piyasasını yorumluyor. Ayrıntılara bakalım.

Genişleme ve daralma döngüleri

Bitcoin BTC’nin seyahati genişleme, keskin düzeltmeler, birikme periyotları ve yenilenen genişleme döngüleriyle işaretleniyor. Lakin bu döngüler, datalara yansıyan değerli bir faktör olan müddet açısından farklılık gösteriyor. Mevcut ayı piyasasını tarihî olaylarla karşılaştırdığımızda, 2015 yılında gözlemlenen yatay hareketin yankılarını buluyoruz. Buna nazaran bu cins basamaklarda, kripto paraların temel destekleri güçlense bile itimat azalıyor.

https://twitter.com/CryptoMichNL/status/1695878518263968168

Ulaş Utku Bozdoğan: Nam Salan Analist Açıkladı! Bitcoin İçin Bunları Bekleyin 1

Mevcut senaryo, Kasım 21’deki değerleme tepesinden kıymetli bir düşüşün altını çiziyor. Buna nazaran 50’nin üzerinde bir düşüş ve 490 gündür devam eden bir ayı piyasası ile Bitcoin ve kripto para piyasası güçlü bir periyottan geçiyor.

Bitcoin için duygusal rollercoaster

Bu yazıyı okuyan pek çok kişi muhtemelen birinci derin Bitcoin ve kripto para ayı döngüsünü yaşıyor. Ayrıyeten bunun acısı hissediliyor. İster 2018/2019’da, ister COVID kaynaklı çöküş sırasında, isterse devam eden ayı piyasasında olsun, bu çeşit periyotlar değerli dersler verir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Nam Salan Analist Açıkladı! Bitcoin İçin Bunları Bekleyin 2

Gelecekteki karlar için dersleri birleştirmek gerekiyor. Başka taraftan Bitcoin hükümet ve kurumsal etraflarda giderek daha fazla ilgi görüyor. Ayrıyeten son devirde yaşanan olaylar benimsemeye örnek teşkil ediyor. İşte bunlardan birkaçı.

  • Blackrock ve Valkyrie’nin madencilik şirketlerindeki payları.
  • Bitcoin ve Ethereum ETF müracaatları dalgası.
  • Avrupa’da ETF’lerin piyasaya sürülmesi.
  • Hong Kong kriptoyu kucaklıyor.
  • Umman’ın milyar dolarlık Bitcoin yatırımı.

İronik bir biçimde, bu gelişmeler fiyatlara çabucak yansımıyor. Hakim “ayı piyasası durumu”nun gerisinde kalan piyasa dinamikleri, fiyatları iki yıldır dingin tutuyor.

Duygusal kasırganın dizginlenmesi

Durgunluk hissi ve piyasanın neden reaksiyon vermediği sorusu, hakim olan ‘zaman kapitülasyonu’ evresinden kaynaklanmakta. Fakat bu devir de potansiyel olarak önümüzdeki birkaç ay içinde geçecek. Ayrıyeten Bitcoin ve kriptolar için yine canlanmanın önünü açacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Nam Salan Analist Açıkladı! Bitcoin İçin Bunları Bekleyin 3

Bekleyişin ortasında, iç müşahede çok değerli. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda duygusal türbülansın kaynağını belirlemek gerekiyor. Öteki taraftan bundan ders çıkarın ve yaklaşan yıllarda edindiğiniz bilgileri kullanmaya hazırlanın. Geçmiş döngülerin de gösterdiği üzere, bu durağanlık evresi eninde sonunda yerini beklenmedik bir hızlanmaya bırakacak. Sabır ve stratejik kavrayış bu basamakta müttefikleriniz. Piyasa geliştikçe siz de gelişeceksiniz. Ayrıyeten önünüzdeki Bitcoin döngülerinde kıymet biçilmez olduğunu kanıtlayacak tecrübeler edineceksiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap