MtGox Sürecinde Sıcak Gelişme! Bitcoin Ödemeleri İçin Tarih Verildi  

MtGox Sürecinde Sıcak Gelişme! Bitcoin Ödemeleri İçin Tarih Verildi  

Paylaş
BTC Piyasası: MtGox Sürecinde Sıcak Gelişme! Bitcoin Ödemeleri İçin Tarih Verildi  

Feshedilmiş Bitcoin ve altcoin borsası MtGox için bugün sıcak bir gelişme yaşanıyor. MtGox rehabilitasyon kayyımı geri ödeme müddetini Ekim 2024’e uzatmış durumda. Uzatmanın elbette kripto para piyasası için bir manası var. Zira borsa hacklendiği vakit elinde değerli ölçüde kripto para vardı. Ayrıntılara daima birlikte bakalım.

Bitcoin borsası MtGox rehabilitasyon geri ödemeleri için son tarih

MtGox rehabilitasyon alacaklıları için değerli bir gelişme var. Buna nazaran MtGox Rehabilitasyon Kayyımı geri ödeme müddetlerinin uzatıldığını duyurdu. Öteki taraftan başlangıçta 31 Ekim 2023 olarak belirlenen Temel Geri Ödeme, Erken Götürü Geri Ödeme ve Orta Geri Ödeme için yeni son tarih 31 Ekim 2024 olacak. Bu uzatma, alacaklılara geri ödeme sürecine hazırlık yapmaları için daha fazla vakit sağlıyor.

BTC Piyasası: MtGox Sürecinde Sıcak Gelişme! Bitcoin Ödemeleri İçin Tarih Verildi   1

Btcpiyasasi.com olarak MtGox tarafından tutulan varlıklara baktığımızda değerli ölçüde varlıkla karşılaşıyoruz. Artık feshedilmiş olan kripto para borsası MtGox, 142.000 BTC (Bitcoin), 143.000 BCH (Bitcoin Cash) ve çeşitli hallerde 69 milyar yen dahil olmak üzere kıymetli ölçüde varlığa sahip. Bu varlıklar, alacaklılar için mevcut rehabilitasyon fonunun değerli bir kısmını temsil ediyor.

Rehabilitasyon alacaklıları için geri ödeme planı

Gerekli bilgileri sağlayan ve kaidelere uyan rehabilitasyon alacaklılarına geri ödemeler sistematik bir formda olacak. Müddet uzatımıyla birlikte Yediemin, sıkıntısız ve adil bir geri ödeme süreci sağlamayı amaçlıyor. Birinci geri ödemelerin bu yılın sonu üzere erken bir tarihte başlayabileceği öngörülüyor.

BTC Piyasası: MtGox Sürecinde Sıcak Gelişme! Bitcoin Ödemeleri İçin Tarih Verildi   2

Bu uzatma, alacaklılara hazırlanmaları için ek müddet sağlıyor. Öteki taraftan rehabilitasyon sürecinin verimli ve adil bir formda yürütülmesini temin ediyor. Ayrıyeten Mt. Gox alacaklıları, borsanın kapanmasının mirasının ele alınmasında değerli bir adım teşkil edecek olan yaklaşan geri ödemeleri dört gözle bekleyebilirler.

Kripto para piyasası için anlamı

MtGox rehabilitasyon geri ödeme müddetlerinin 31 Ekim 2024’e uzatılmasının bir manası var. Buna nazaran rehabilitasyon alacaklılarına yaklaşan geri ödemelere hazırlanmaları için daha fazla vakit sağlıyor. Mt.Gox’un kıymetli ölçüde BTC, BCH ve yen varlığı bu geri ödemeleri kolaylaştırmak için kullanımda olacak.

BTC Piyasası: MtGox Sürecinde Sıcak Gelişme! Bitcoin Ödemeleri İçin Tarih Verildi   3

Diğer taraftan alacaklılara varlıklarını geri alma fırsatı sağlayacak. Geri ödeme süreci ilerledikçe, alacaklılar birinci geri ödemelerin bu yılın sonuna kadar başlatılmasını bekliyor. Ayrıyeten MtGox rehabilitasyon uğraşlarında değerli bir kilometre taşını işaret etmesini umuyorlar. Sürecin ilerlemesi birebir vakitte bu varlıkların satışının gecikmesi manasına da geliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap