Mt. Gox Paniği Bitti: Bitcoin Bu Düzeylere Gidiyor!

Mt. Gox Paniği Bitti: Bitcoin Bu Düzeylere Gidiyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Mt. Gox Paniği Bitti: Bitcoin Bu Düzeylere Gidiyor!

Bitcoin fiyatı, Mt.Gox ve ABD hükümet süreçleriyle irtibatlı olan panik ortadan kalktıktan sonra tekrar yükseliyor.

Bitcoin fiyatı bu haberlerle düşüşe geçti

Dün Arkham’ın sunduğu raporlar, Mt. Gox ve ABD hükümetinin cüzdanlarıyla temaslı Bitcoin süreçlerini ortaya çıkardı. Birçok kişi Arkham’ın paylaştığı haberin yanılgılı olduğunu lisana getirdi. Ancak, BTC fiyatı yaygınlaşan söylentiler eşliğinde 28.000 dolar takviyesini kaybetmek zorunda kaldı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız, First Republic Bank paylarındaki keskin düşüş BTC fiyatını etkileyen bir öbür gelişmeydi.

Arkham’ın tezlerinin yanlış olduğu ortaya çıktıktan sonra, panik ortamı yeni günde ortadan kalkarken, Bitcoin tekrar 30,000 dolara tırmanıyor. TradingView’den alınan bilgilere nazaran, fiyatı bugün evvelki günün en düşük düzeyinden yaklaşık 2.000 dolar yükseldi. Yazım sırasında, kısa mühlet evvel kaybettiği 29.000 dolar dayanağının çabucak üzerinde konsolide oluyor.

BTC Piyasası: Mt. Gox Paniği Bitti: Bitcoin Bu Düzeylere Gidiyor! 1

BTC fiyatı toparlanıyor, artık sırada ne var?

Sonraki bir toparlanma, konsolidasyon başlamadan evvel fiyatı 29.500 dolara geri getirdi. Hareketleri yorumlayan tanınan trader Jelle, Twitter takipçilerini kısa vadeli çıkarları toplamaya çağırdı.

Analiste nazaran, “Volatiliteyle durum almak düzgündür, lakin daha büyük resme odaklanmaya devam edin. 30.000 doların üzerinde amaçlar süratle yükseliyor”. Jelle, kısa vadeli fiyat gidişatından “emin olmadığını”, lakin kaldıraçlı durumların yok edilmesinin piyasa gücü için “genellikle güzele işaret” olduğunu da kelamlarına ekliyor.

BTC Piyasası: Mt. Gox Paniği Bitti: Bitcoin Bu Düzeylere Gidiyor! 2

Analistler son Bitcoin hareketine nasıl reaksiyon verdi?

Bir öteki tanınan trader Crypto Tony, piyasaya girmeden evvel daha fazla ipucu beklemeyi seçti. Analist genel olarak sert hareketlere temkinli yaklaştı. Tahlillerine nazaran:

27.700 dolar, short konum için bugün yakından izlediğim düzey. Buna girmek için evvel zayıflık görmem gerekiyor fakat burada uzun bir müddet bile benim için riskli görünüyor…

BTC Piyasası: Mt. Gox Paniği Bitti: Bitcoin Bu Düzeylere Gidiyor! 3

Analist Muro, trend istikametini belirlemek için bu düzeydeki kabul yahut ret ile Bitcoin için yap ya da bitir bölgesi olarak 29.500 dolara odaklandı.

Büyük bir trader kümesi BTC fiyatındaki düşüşle birlikte silindi

26 Nisan’da, Bitcoin’deki tasfiyeler 150 milyon doları geçtiği için hem short hem de long süreçler ziyan gördü. Çapraz kripto tasfiyelerinin toplamı 320 milyon doları aştı.

Gözlemciler, ortalarında on-chain analitik platformu CryptoQuant’a katkıda bulunanlar da dahil olmak üzere, haber olayına bilhassa daha düşük vakit dilimlerinde ağır reaksiyon verildiğini kaydetti.

CoinMarketCap’e nazaran BTC, yazım sırasında 560 milyar dolarlık piyasa kıymetiyle 28,960.15 dolardan süreç görüyordu. Başkan kripto paranın süreç hacmi 30 milyar doların üzerindeydi. Dramatik çöküşünün akabinde gün içi çıkarını %2 civarında kırmızıda tutuyor. Tıpkı vakit diliminde, benzeri oranda düşüş, tüm altcoin piyasasını sarıyor. EGLD ve OSMO, yüzde 5’in üzerinde karla yeşil bir gün geçiren coin’ler ortasında.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap