Morgan Creek, Bitcoin $ 7,000 Civarında Gezinirken, Kripto Fonu Kuruyor

Morgan Creek, Bitcoin $ 7,000 Civarında Gezinirken, Kripto Fonu Kuruyor

Paylaş
Morgan Creek, Bitcoin $ 7,000 Civarında Gezinirken, Kripto Fonu Kuruyor

Morgan Creek Digital ve Bitwise Asset Management, kurumsal yatırımcıların geniş bir kripto para sepetine maruz kalmasını amaçlayan Dijital Varlık Endeksi Fonu’nu tanıtmak için güçlerini birleştirdi.

Bitcoin ve diğer kripto paralar için çalkantılı bir yıl olmasına rağmen, Morgan Creek Sermaye Yönetimi Baş Yatırım Sorumlusu Mark Yusko, uzun zamandır kripto sektörünün boğa piyasasında olmasından bağışların, emeklilik fonlarının ve aile ofislerinin giderek bu alana yatırım yapma yollarını aradıklarını söyledi.

Sonunda, yatırımcıların bir dijital para birimi şemsiyesine erişmesini sağlayan dijital bir varlık fonu başlatıldı. Bu yılın başlarında Grayscale, kurumsal yatırımcıları hedefleyen Digital Large Cap Fonu’nu uygulamaya koydu. Grayscale, kendi web sitesinde yatırımcının dijital paralara “dijital varlıkların satın alınması, depolanması ve saklanması zorluğu olmadan” ulaşılabilir olmasını sağladığını söylüyor.

Yusko, Bitcoin’in düşüşünün kurumsal yatırımcılara “kripto para değerlerini değerlendirmek için daha rasyonel bir yol” sağladığını söyledi.

Yusko, dijital paranın önümüzdeki yıllarda 500.000 $ ‘a ulaşacağını söyleyerek, Bitcoin üzerindeki yükseliş çağrısı ile uğraşıyor. Salı sabahı itibariyle Bitcoin, 7,048 dolar civarında işlem görüyordu.

Yatırımcılar büyük firmaların kripto sektörüne parmaklarını daldırmalarını bekliyordu. Ancak şirketlerin ana endişeleri güvenlik ve emniyet olduğu söyleniyor. Morgan Creek, para birimlerinin online olarak saklandığı soğuk depolamanın kullanıldığını ve üçüncü tarafların gözaltına alınmasının bu endişeleri hafifleteceğini söyledi.

Bitwise kurucu ortağı Hunter Horsley’e göre, Morgan Creek Dijital Varlık Endeksi Fonu ile geçen sene açıklanan HOLD 10 Fonu arasındaki en büyük fark, güvenlik soruşturması komitesidir. Morgan Creek CEO’su Mark Yusko’ya ek olarak, Pompliano ve Bitwise küresel araştırma sorumlusu Matt Hougan komitede bulunuyor.

Yusko CNBC’ye verdiği demeçte, “Dijital dünyada güvenilir bir danışman olmak istiyoruz” diyor.

Yine de, eleştirmenler, Harvard ve Stanford gibi gelirlerin dijital varlık piyasasına para yatırmayı ciddi olarak düşündüklerini ve bu yıl Bitcoin’in fiyatının yüzde 50’den fazla düşüşünü gözden kaçırmaya istekli olduklarını onaylamak için daha fazla kanıt gerektiğini söylüyorlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap