Monero Geliştiricisi: İnsanlar BTC ile Harcama Yaptığındaki Bilgileri Sızıyor

Monero Geliştiricisi: İnsanlar BTC ile Harcama Yaptığındaki Bilgileri Sızıyor

Paylaş
Monero Geliştiricisi: İnsanlar BTC ile Harcama Yaptığındaki Bilgileri Sızıyor

Kripto para sektörünün en büyük gizlilik odaklı koini olan Monero’da, geliştiricilerden birisi olan Diego Salazar, bir röportaj verdi ve Bitcoin ile ilgili olarak bazı açıklamalar yaptı.

İnsanların son dönemde Bitcoin ile ilgili yaptığı harcamalarda ortaya sızan bilgi miktarını küçümsediğini ifade eden Salazar, şunları söyledi:

”İnsanlar, Bitcoin ile harcama yaptıkları zaman ne kadar fazla oranda bilgilerinin deşifre olduğunu hiç dikkate almıyorlar. Bu, neredeyse banka hesap bilgilerinizi online bir ortamda paylaşmakla aynı şey. Bu konuda çok dikkatli olmak gerekiyor.”

Borsadan Çıkarılmalar Bizi Etkilemiyor

Salazar, son dönemde birçok borsanın regülasyon kaygıları gerekçe göstererek Monero’yu borsadan çıkarmasının nasıl bir etkisi olduğu sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

”Bu durum kesinlikle bizim adaptasyonumuzu yavaşlatmıyor. Bence bu bir süreç. Ben bireysel olarak, kripto para sektöründe yer alan projelerin biraz daha gizliliğe önem vermesini isterim. Bu konu hakkında benimle benzer düşünen kişilerin sayısı arttıkça, bu da insanları Monero gibi projelere yöneltecektir. Bitcoin ve onun türev ürünleri bana kalırsa biraz fazla şeffaflar. İnsanlar bunu anladıklarında işlerin daha da değişeceğini ön görüyorum.”

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap