Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin, Bitcoin’i Devirebilir!

Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin, Bitcoin’i Devirebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin, Bitcoin’i Devirebilir!

Milyon aboneli kripto kanalı Coin Burea analisti “Guy”, Ethereum’un (ETH) en büyük kripto para olarak Bitcoin (BTC)’i geçmesini veya devirmesini, muhtemelen bu yıl gerçekleşebilecek bir olay olarak görüyor. Analistin yakın tarihli Youtube yayını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Analist önümüzdeki aylar için olasılıklara bakıyor

Yeni bir videoda Guy, sıralamanın önümüzdeki aylarda değişip değişmeyeceğine karar verebilecek iki faktörü açıklıyor:

ETH’nin BTC’yi ne zaman geçebileceğini görebileceğimize gelince, bunun er ya da geç gerçekleşmesi mümkün. Gerçekten daha önce bahsettiğim iki faktöre bağlı. Yani: bir spot Bitcoin ETF’nin (borsada işlem gören fon) onayı ve Ethereum’un PoW’dan PoS’a geçmesi…

Ulaş Utku Bozdoğan: Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin, Bitcoin’i Devirebilir! 1

Analist bunun ne zamana gerçekleyebileceğiyle ilgili tüm olasılıkları değerlendiriyor:

Bu iki olay pekala aynı ay içinde gerçekleşebilir. Bekleyen birkaç nokta Bitcoin ETF başvurusu Mart ayına kadar onaylanabilir ve Ethereum’un birleşmesi çok geride görünmüyor. Bir spot Bitcoin ETF onaylanırsa, birleşme büyük bir başarı olsa bile ETH’nin BTC’yi yakalaması imkansız olacaktır. Birleştirme, bir spot Bitcoin ETF onaylanmadan önce gerçekleşirse, Ethereum’un Bitcoin’i en azından geçici olarak çevirmesi yeterli olabilir. Buradaki tek uyarı, Fed faiz oranlarını yükseltmeye başladığında bir ayı piyasasına girebileceğimizdir… Birleşme geldiğinde ayı piyasası tüm hızıyla devam ederse, Ethereum’un Bitcoin’i geçmesi muhtemelen yeterli olmayacaktır. Çünkü piyasa momentumu orada olmayacak. Tersine, bir spot Bitcoin ETF’nin onaylandığı bir ayı piyasası tasavvur etmek zor, bu da mantıksal olarak ETH’nin kısa vadede BTC’yi değiştirmesinin olası olmadığı anlamına geliyor.

“Bitcoin ve Ethereum temelde farklıdır”

Analist ayrıca Ethereum’un bir numaralı kripto para birimi olarak Bitcoin’in yerini alması fikrine de ağırlık veriyor:

BTC dijital altındır ve ETH dijital petroldür. Ham petrolün piyasa değeri, fiziksel altının piyasa değerini aşmışsa veya tam tersi olsaydı, her iki para birimi için de fark etmezdi, o halde söz konusu petrol ve altının dijital olması neden önemli olsun ki? Durduğum yerden, her iki kripto para da büyümek için benzersiz zorluklarla karşı karşıya, ancak her ikisi de nihayetinde kendi nişlerinde galip gelecek.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap