Milyarlarca dolarlık Shiba Inu (SHIB), Buterin’in cüzdanına gönderildi

Milyarlarca dolarlık Shiba Inu (SHIB), Buterin’in cüzdanına gönderildi

Paylaş
Uzman Coin: Milyarlarca dolarlık Shiba Inu (SHIB), Buterin’in cüzdanına gönderildi

Adını Dogecoin’in logosundaki köpeğin cinsinden alan Shiba token’ın son 1 senede dolaşımdaki toplam arzının yarısını Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in cüzdanına gönderdi. Projeye göre bu hamle bir “coin yakımı” olarak görülüyor ve dolayısıyla Shiba token fiyatını yukarıda tutmak için yapılıyor. Ancak konuyla ilgili sessizliğini koruyan Buterin’in SHIB’leri satması durumunda ise fiyatın nereye kadar düşeceği tahmin edilemiyor.

Dogecoin’in son dönemdeki müthiş artışı, onun kopyası olan projelerin de ön plana çıkmasına sebep oldu. Akita Inu (AKITA), Doge Killer (LEASH), Weed Doge (WOGE) ve Shiba Token (SHIB) kripto para evrenine yatırım yapanların büyük ilgisini çekerken bunların en başarılısı ise şüphesiz SHIB oldu. Bilindiği üzere Shiba token’ın Dogecoin ile hiçbir bağlantısı yok ancak kripto para evreninde bir projenin para toplaması sadece “benzerlik” ile de çok kolay şekilde sağlanabiliyor.

Ona sormadan cüzdanına yolluyorlar

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin ise yaklaşık 1 seneden bu yana istemeden de olsa, Shiba token arzının yarısını almak zorunda kaldı. Proje dolaşımdaki arzın yarısını Buterin’in cüzdanına yolluyor. Ethereum kurucusunun cüzdanına bu hafta gönderilen 3.1 milyar SHIB miktarı da dikkat çekerken, proje bu hamleleri birer “coin yakımı” olarak gördüğünü ifade ediyor.

Buterin SHIB’leri satarsa…

Ancak Buterin, bu token’ları satarsa tabii ki fiyatta çok ciddi bir düşüş yaşanacak. Buterin’in projeyle hiçbir bağlantısı bulunmuyor ve şu ana kadar cüzdanına SHIB token gönderilmesiyle alakalı hiçbir yorum da yapmadı. 1 senedir hiçbir SHIB token satmaması, bazılarına göre bundan sonra da satmayacağı anlamına geliyor ancak bunun altını dolduran hiçbir belirti ya da açıklama yok.

Piyasa değeri hesaplanamıyor

Shiba Token şu anda piyasa değeri sıralamasında 19. basamakta bulunuyor ancak projenin olağan dışı ekonomik modeli piyasa değerinin hesaplanmasını güçleştiriyor. CoinMarketCap, SHIB’in piyasa değerini 10 milyar ilâ 25 milyar dolar arasında gösteriyor.

1 haftada yüzde 1500’lük artış yakalayan SHIB, Binace, Kucoin, Huobi ve Poloniex gibi büyük borsalarda da listelenmiş durumda…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap