Milyarder Yatırımcı Uyardı: Bitcoin Bu Hafta Çökecek!

Milyarder Yatırımcı Uyardı: Bitcoin Bu Hafta Çökecek!

Paylaş
BTC Piyasası: Milyarder Yatırımcı Uyardı: Bitcoin Bu Hafta Çökecek!

SchiffGold’un başkanı ve açık sözlü Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, Bitcoin fiyatının yükselmeye başlayabileceği bir senaryo önerdi. Milyarder yatırımcı, Bitcoin fiyatının yükselmeye başladığı bir senaryo önermek için Twitter’a başvurdu. Ana hatlarıyla tahminleri tutsa bile, Bitcoin’e yatırım yapmanın hala gerekli olmayacağını düşünüyor.

Bitcoin boğaları neyi bekliyor?

Schiff’e göre, Bitcoin’in yükselmeye başlaması için NASDAQ endeksinin değer kazanmaya başlaması gerekiyor ve altının yükselmek yerine fiyatının düşmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra, Fed’in ekonomiye zarar vermeden enflasyonun %2’nin altında kalmasını garanti etmesi gerektiğinin altını çizerek, bunun ancak faiz artışları minimumda tutulursa ve hükümet harcamaları büyük ölçüde azaltılırsa yapılabileceğinin üstünde durdu. Bununla birlikte, Schiff’e göre bu durumda bile Bitcoin’e sahip olmak mantıksız, çünkü kripto paralara ihtiyaç kalmadan her şey yolunda gidebilir.

Schiff, önceki bir tweet’te, NASDAQ’ın yanı sıra S&P 500’ün, Fed’in bu hafta oran artışını başlatmaya hazırlanırken sırasıyla %50 ve 30 oranında çökeceğini ve Bitcoin’i 38.422 dolara düşüreceğini belirtti.

Schiff, GameStop gibi hisseler düştüğü için Bitcoin yatırımcılarını uyarıyor

Bundan önce, SchiffGold başkanı başka bir tweet paylaştı ve bu sefer BTC yatırımcılarını yaklaşan bir fiyat düşüşü konusunda uyardı. Schiff’e göre bunun nedeni meme hisselerinin şu anda serbest düşüşte olması. Örneğin GameStop, arka arkaya ikinci gün için %15 düştü ve şu anda 2021 ATH’sinden %80’den fazla düşüşle 79 doların altında işlem görüyor. AMC’nin de bugün %5.5 düştüğünü belirten Schiff, Bitcoin’in bu hatfta çökecek bir sonraki varlık olduğunu vurguluyor.

BTC kısa bir yükselişin ardından düşüyor

13 Mart’ta lider kripto para birimini 38.821 dolardan 37.630 dolara düşüren büyük bir saatlik kırmızı mumun ardından, Bitcoin ertesi gün 39.304 dolara yükseldi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, yasadışı PoW madenciliğine karşı AB oylaması kriptoların lehine sonuçlarınken BTC %4’den fazla değer kazandı. Küçük bir fiyat düşüşünden sonra, 39.916 dolara mütevazı bir artış oldu.

BTC Piyasası: Milyarder Yatırımcı Uyardı: Bitcoin Bu Hafta Çökecek! 1

15 Mart’ta, piyasa lideri, bir noktada değerinin %4,16’sını kaybederek 39,803 dolardan 38,100 dolara kadar geriledi. Öte yandan BTC, o zamandan beri çok az değer kazandı ve 38.556 dolara ulaştı. Kriptokoin.com olarak hazırladığımız, Fed’in faiz arttırması durumunda uzman beklentilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap