Milyarder yatırımcı, kripto rallisinin başlaması için 4 gelişmeye odaklandı

Milyarder yatırımcı, kripto rallisinin başlaması için 4 gelişmeye odaklandı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Milyarder yatırımcı, kripto rallisinin başlaması için 4 gelişmeye odaklandı

Investing.com – Milyarder yatırımcı ve Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, kripto kesimine yönelik beklentileri ortasında bu sefer mümkün bir ralli için beklediği 4 gelişmeden bahsetti.

Twitter üzerinden görüşlerini aktaran Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, 2 ay evvel kripto paralarda yükselişi başlatacak 4 olayın gerçekleşmesini beklediğini yazdı. Bunları; Fed’in faiz artışını durdurması, Ripple’ın davayı kazanması, Bitcoin ETF ve Binance CEO’su CZ’nin ABD düzenleyicilerler muahedesi olarak sıraladı.

Ardından bu dileklerini yorumlayan Novogratz, Fed’in bir defa daha faiz artışına gittikten sonra duracağını, Ripple ile ilgili dileğinin çabucak hemen gerçekleştiğini söyledi. Galaxy Digital CEO’su başka iki dileğinden biri olan spot Bitcoin ETF’nin onaylanacağına ise kesin gözüyle baktığını söyledi. Binance’in ABD düzenleyicilerle hangi kademede olduğu konusunda bir fikri olmadığını söyleyen Mike Novogratz, tekrar de mutabakatın kısa müddette gerçekleşmesi için dua ettiğini söyledi.

Bu 4 dileği ortasında en azından 3’ünde bu kadar ilerleme kaydedileceğini beklemediğini söyleyen Novogratz, kripto piyasası konusundaki yükseliş beklentisini koruduğunu ima etti.

Galaxy Digital CEO’su son olarak CNBC’de katıldığı bir programda kripto paralar için ralli beklentisinden bir defa daha bahsetti. Mike Novogratz, ABD iktisadının mümkün bir sakinlik etabına girmesiyle Fed’in faiz indirmeye başlaması durumuna nazaran Bitcoin yatırımının hazine bonosu almaktan daha cazip bir yatırım hale geleceğini tez etti.

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap