Milyarder yatırımcı hacklendi: 870.000 dolar kayıp!

Milyarder yatırımcı hacklendi: 870.000 dolar kayıp!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Milyarder yatırımcı hacklendi: 870.000 dolar kayıp!

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, sıcak cüzdanlardan birine yaşadığı taarruz sonucunda 900 bin dolara yakın ziyan yazdı.

Blockchain analisti Wazz, yaklaşık olarak beş aydır etkileşimde bulunmadığı Cuban’ın cüzdanlarından birinde kuşkulu davranışların altını çizdikten sonra 15 Eylül saat 20.00’da saldırıyı farkeden kişi oldu. Milyarder yatırımcıya ilişkin sıcak cüzdanlardan birinden yaklaşık 900.000 dolar kıymetinde kripto paranın çekildiği bildirildi.

Topluluk üyelerinden reaksiyon geldi

Konuyu daha da karmaşık hale getiren, 2 milyon dolar pahasındaki USDC’nin de çekilip farklı bir cüzdana gönderilmesi, Wazz’ın Cuban’ın varlıkları hareket ettiriyor olabileceğinden şüphelenmesine yol açtı. Fakat birkaç saat sonra Cuban, DL News’e aylardır birinci defa MetaMask’a girdiğini doğruladı. Bunlara ek olarak hacker yahut hacker topluluğunun saldırmak için vakit kolladığını öne sürdü.

Hack konusunda topluluk üyeleri, hackerların Cuban’ın faaliyetlerini izlemesinin bilakis onun güvenlik ihlaline yol açacak bir şey yapmış olması gerektiğini belirtti. Kimileri Cuban’ın ezkaza makûs niyetli bir süreç imzalamış olabileceğini öne sürerken, başkaları fonların direkt cüzdandan dışarı aktarıldığı göz önüne alındığında özel anahtarının ele geçirildiği fikrini ortay attı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap