Milyarder Yatırımcı, Bitcoin Fiyatının 2022’de 250.000 Dolara Ulaşacağını Açıkladı!

Milyarder Yatırımcı, Bitcoin Fiyatının 2022’de 250.000 Dolara Ulaşacağını Açıkladı!

Paylaş
Milyarder Yatırımcı, Bitcoin Fiyatının 2022’de 250.000 Dolara Ulaşacağını Açıkladı!

Milyarder girişim sermayedarı ve yatırımcı Tim Draper, uzun zamandır kripto piyasaların en büyük boğalarından biri oldu ve 2018’in ilk yarısında da durum değişmedi.

Draper, CCN’nin haberine göre, bitcoin fiyatının 2022’ye kadar $250.000 ‘a ulaşacağını tahmin etmişti. Bu rakam, 2014 yılında ünlü İpek Yolu müzayedesinde ABD’li Marshals Hizmetinden yaklaşık 30.000 BTC kazandığında Bitcoin fiyatını $650 olarak tahmin etmişti.

Finansal yayın TheStreet’e röportaj veren Draper, son zamanlarda piyasalarda yaşanan daralmanın tahminlere olan güvenini arttırmadığını söyledi.

“Fiyat açısından, Bitcoin’in yükseldiğini görmeye devam edeceğiz. Tahminimi dört yıl sonra 250.000 ABD dolarına kadar revize ettim. Bu sayede, Bitcoin’in 2022’de 250.000 dolar civarında işlem göreceğini düşünüyorum”

Draper, bahse konu durumun, Bitcoin‘den daha fazla yatırım yaptığı kripto-para birimlerinin “paranın hızını arttıracağı” beklentisine dayanarak, küresel döviz piyasasının önümüzdeki on yıl içinde 140 trilyon dolara ulaşacağı beklentisine dayanıyor.

“Kripto para birimlerinin paranın hızını artıracağını umuyorum, şu anki 86 trilyon dolarlık küresel para birimi piyasası önümüzdeki 10 yılda yaklaşık 140 trilyon dolar olacak ve bu büyüme kripto para birimlerinde gerçekleşecek. Aslında, resmi para birimlerinin kullanımdan düşeceğini tahmin ediyorum ve kripto paralar bu pazarın 100 trilyon dolar kadarını oluşturacak. Bitcoin’in de bu pazarın yaklaşık %10’u, veya bir başka deyişle 10 trilyon dolar kadar olmasını bekliyorum. Orada büyümek için çok yer var.”

Kaliforniya’yı üç bölgeye bölmek için yüksek profilli bir planın arkasında olan Draper, (insiyatif bu Kasım ayında yapılacak oylamada görünecek), dünyanın, sadece bir değer zinciri olarak değil, günlük ödemeler için bir enstrüman olarak kripto-para birimlerini benimsemeye yönelik muazzam bir değişimin doruğunda olmasını beklediğini söyledi.

 “Yaklaşık dört yıl içinde, insanlar kripto paralarla ödeme yapmaya başladıklarında büyük bir değişim yaşanacağına inanıyorum. Bitcoin bloğu, zamanında küçük işlemler yapmak için çok yavaştı, bu yüzden bir değer deposu olarak daha iyi iş görüyordu. Ancak, zaman geçtikçe daha fazla teknolojik gelişme, bitcoin kullanmayı daha kolay hale getirdi.” diyen milyarder, ikinci katman ölçekleme çözümleri, Lightning ağı ve bitcoin cash (BCH) gibi alt koinleri örnek verdi.

“Fiat para birimi nihayetinde pennies ile kahve ödemeye çalıştığı kadar geç kalıyor”.

Ancak, bitcoin fiyatının ne olursa olsun Draper, Bitcoin’lerini satma niyetinde olmadığını söyledi. Draper’e göre böyle bir eylem geçmişe dönmek olur ve durumu şu şekilde açıkladı:

“Bitcoin’imi satmakla hiç ilgilenmiyorum. Ne için onu satabilirim ki? Kripto paradan resmi paraya geçmek, altın için kabuklarla ticaret yapmak gibidir. Bu da geçmişe dönmektir. Uzun vadeli düşünüyorum, kullanacağım, harcayacağım, yatırım yapacağım ya da sadece saklayacağım.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap